Namai

Ar reikalingas rekuperatorius 100 m2 namui?

Pats žodis “rekuperacija” turi lotynišką kilmę ir reiškia “grąžinti tai, kas buvo išleista” Šilumos atgavimo elementas, sumontuotas vėdinimo įrenginyje nėra naujiena. Techniniu požiūriu rekuperacija yra geras ir patikimas šilumos mainų procesas, kuris yra tinkamas ir reikalingas tiek 100 m2, tiek  bet kokio kito dydžio namui.

Specialus ventiliacijos sistemos tipas užtikrina dalinį įleidžiamo oro srauto sušildymą, panaudojant išmetamą patalpų orą lauk. Kyla klausimas kokiu tikslu gyvenamuosiuose namuose montuojami rekuperatoriai? Pagrindinė priežastis – energijos išteklių taupymas. Rekuperatorius yra įtaisas, kuriame vyksta įeinančio ir išeinančio oro mainai. Naudojant įprastas vėdinimo sistemas, pavyzdžiui, jei lauke yra -20 0C, o patalpoje +24 0C, tai temperatūrų skirtumas yra didesnis nei 40 0C yra apkraunama šildymo sistema ir išauga mokėjimo sąskaitos. Rekuperatorius leidžia sumažinti šį skirtumą iki minimumo. Teisingai parinkta įranga optimaliausiai sureguliuoja oro srautą pagal vidaus ir lauko temperatūrą. Rekuperacinis efektyvumas krenta tada, kai krenta lauko temperatūra, tačiau vis vien yra sutaupoma nemažai.

Yra dviejų tipų rekuperatoriai – plokšteliniai ir šiluminiai. Abu jie turi savų privalumų. Šiluminis rekuperatorius turi labai aukštą efektyvumą. Jo pagrindą sudaro aliuminio būgnas, kuris pašalina šilumą iš išeinančio oro ir suteikia ją – įeinančiam. Taip pat dar vienas privalumas – namuose nesikaupia drėgmė, nes ji gana efektyviai pasiskirsto po kambarius. Plokštelinio rekuperatoriaus veikimo principas – įeinantis oras yra pakaitinamas tarp dviejų plokščių patenka į kambarius. Toks rekuperatorius yra ekologiškas, nes oras jame nesimaišo. Daugiau apie rekuperatorius, jų tipus ir kainas: https://namams24.lt/lt/25-rekuperatoriai

Technologijoms žengiant į priekį, kasdien yra kuriamos naujos galimybės lengvesnei kasdienybei. Šiomis dienomis labai populiarus tapo ekonomiškumas ir gamtos išteklių naudojimas, siekiant tvarumo ir mažesnių išlaidų. Rekuperatorius yra puikus sprendimas bet kokio dydžio namams, padėsiantis grąžinti šilumą į namus.