Kelionei susiruošta. Tašės, maišai ir visa atostogų amunicija jau supakuota. Sėdame į automobilį, užvedame variklį ir pirmyn į kelią. Geros kelionės linki linguojantys medžiai ir prašvilpiantys automobiliai autostradoje Vilnius – Klaipėda, bet kol kas dar laukia pirma atkarpa iki Kauno, kur numatytas trumpas sustojimas papietauti. Keliauti gera, ypač kai gera kompanija automobilyje. Muzika pakankamai garsiai skamba salone. Jokių blogų minčių. Garsus „pokšt“ neužgožiamas net ir trankiausios roko dainos. Visi kruptelėjame ir susidairom. Kas tai galėjo būti? Gyvūnas, akmuo, skeveldra, šūvis? Juo labiau autostrados kelyje. „Gal sprogo padanga“ – kažkuriam iš keleivių toptelėjo mintis. „Kažin…“ visi nutęsėm mintį, nes automobilis dar keletą minučių kelyje išliko stabilus ir tik po kurio laiko pasigirdo tas legendinis cikcinčios padangos garsas. Visgi atsitiko ko visai nenorėjome. Padanga sprogo, kelionė stoja. Sustojome kelkrašyje ir ėmėmės darbų. Pasikeisti sprogusią padangą nebuvo sunku, bet kelionės tęsti su tokiu ratu nebegalime. Juk ribotas greitis ir nesaugumas nieko gero nežada. Leidžiamės į paieškas, kur yra patikimi autoservisai Kaune, kad pakeistų mums „ratus“ ir nebūtų sugadintos atostogos.
Tą dieną labai džiaugėmės, kad yra patikima internetinė svetainė geriservisai.lt ir galėjome ja pasikliauti. Susiradome, kur yra artimiausi autoservisai Kaune ir kas galėtų mums pagelbėti su naujais „ratais“. Pasiskambinome vos dviems autoservisams ir už dešimties minučių jau laukėme savo eilės, kada meistrai galės pasirūpinti mūsų automobiliu. Buvome labai maloniai nustebę ir patenkinti, kad darbai buvo atlikti super greitai, tvarkingai ir patikimai. Mūsų atostogos buvo išgelbėtos ir dabar jau žinome ką daryti,kai kelyje sprogsta padanga ir kaip galime to išvengti.
Dažniausiai dėl neteisingai parinktų padangų arba jų nusidėvėjimo, netinkamo slėgio jose ar kitų susijusių priežasčių, jos gali sprogti ir tai gali tapti skaudaus eismo įvykio priežastimi. Visų pirma reikia išvengti šių sąlygų. Sprogus padangai automobilis gali tapti visiškai nevaldomas. Mums pasisekė, kad to išvengėme. Aišku, viskas priklauso ir nuo automobilio, ir nuo vairuotojo. Sprogus padangai yra svarbiausia išlikti ramiems. Būtina išlaikyti tinkamą vairavimo padėtį ir abiem rankomis valdyti automobilį. Patariama lėtai nukelti koją nuo akceleratoriaus. Daryti tai atsargiai, nes staigiai atleidus pedalą gali sutrikti mašinos pusiausvyra. Atminkite, kad nereikia spausti stabdžių pedalo. Nors tai instinktyvu, bet šis veiksmas tik sustiprins transporto priemonę į vieną pusę traukiančią jėgą. Kai tik pajusite, kad vėl galite valdyti automobilį, po truputį mažinkite greitį. Jei jis mažesnis nei 40–50 kilometrų per valandą, galite pradėti atsargiai stabdyti. Saugių kelionių!