Ne į temą

Namų šiltinimas: namų savininkų ir statybininkų vadovas

Kiekvienam namų savininkui rūpi, kiek kainuoja namo priežiūra. Šildymas yra vienas iš svarbiausių elementų, todėl niekas nenori gyventi šaltuose namuose ir žiemos sezonu jiems išleisti daug pinigų. Kokios yra svarbiausios savybės, norint gyventi šiltuose, energiją taupančiuose namuose?

Pagrindinės namų vietos, kurias reikia šiltinti

Šiltinimo ekspertų teigimu, daugelyje svarbiausių senų namų vietų patiriami dideli šilumos nuostoliai. Pasirodo, daugiausia šilumos prarandama per langus – net 37 %. Daug šilumos taip pat prarandama per sienas – apie 35 %. Per stogą prarandama 15 %, o per rūsio perdangą – 13 % energijos.

Tyrimų duomenimis, viena iš labiausiai šilumą praleidžiančių atitvarų yra langai. Dabar, renovuojant senus namus, patariama langus įrengti izoliaciniame sluoksnyje, kad būtų išvengta šalčio tiltelių. Dėl sienų šiltinimo ekspertai, regis, sutaria: sieną geriau šiltinti iš išorės, o ne iš vidaus. Kad būtų laikomasi šilumos izoliacijos standartų, reikėtų apšiltinti ir stogą, ir lubas.

Šlaitinių stogų šiltinimui tinka pirškiama termovata, o plokščiųjų stogų šiltinimui reikėtų naudoti šilumą ir apkrovą puikiai sulaikančias termoizoliacines medžiagas. Rūsio perdangos izoliacija svarbi žmonėms, norintiems gyventi šiltame pirmame aukšte. Norint apšiltinti rūsio perdangą, prie rūsio plokštės galima priklijuoti akmens vatos plokštes.

Naudojant geras termoizoliacines medžiagas, šaltuoju metų laiku namuose gali būti šilta. Neretai net ir gerai izoliuotuose namuose būna vėsu. Dažniausia to priežastis – nesandarus turtas. Tyrimų duomenimis, namo sandarumas susijęs su maždaug 80 proc. patalpų šilumos sulaikymo efektyvumo, o šiluminė varža lemia tik 18 proc.

Šiltas oras į viršų kyla daug greičiau nei šaltas, todėl jis greitai randa nesandarias namo vietas, pro kurias ištrūksta į lauką. Norint to išvengti, būtina naudoti sandarias medžiagas, pavyzdžiui, garų izoliacines membranas, sandarinimo juostas ir sandariklius.Tinkamai įrengta namų izoliacija ne tik padės sutaupyti pinigų šildymo sąskaitoms, bet ir apsaugoti aplinką.

Rekuperatorius – tai prietaisas, padedantis namų savininkams atsigauti po nelaimių namuose. Verta apsvarstyti rekuperatoriaus galimybę, kai įsitikinsite, kad jūsų namas yra sandarus ir izoliuotas. Naudojant rekuperatorių į kambarius patenka šviežio oro net ir tada, kai langai uždaryti. Jis ne tik užtikrina optimalų šilumos atgavimą žiemą, bet ir apsaugo nuo vasaros karščio.