Futbolas
Pasaulis

Čempionų lyga – paties aukščiausio lygio europinis futbolas

Jei esate tikrų tikriausias futbolo fanatikas, nėra ko abejoti, kad jūs stengiatės nepraleisti nei vienų futbolo rungtynių, o UEFA Čempionų lyga yra vienas iš tų čempionatų, kuris neleidžia jums atsitraukti nuo ekrano. Kita vertus, nemaža dalis futbolą dievinančių žmonių stengiasi apsilankyti ir didžiojoje daugumoje rungtynių, tokiu būdu palaikydami savo mėgstamas komandas ir suteikdami sau galimybę visą reginį matyti iš arčiau. Taip pat Čempionų lygos turnyro metu pastebima, kad suaktyvėja ir sporto statymai – ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose pasaulio šalyse.

Žinoma, kai UEFA Čempionų lyga yra toks prestižinis Europos futbolo turnyras, nenuostabu, kad jis pritraukia ypatingai didžiulį žiūrovų skaičių. Tiesą sakant, skaičiuojama, kad per vieną sezoną šis prestižiškiausias Europos futbolo turnyras pritraukia daugiau nei 3,7 milijardus žiūrovų! Tuo tarpu vien finalinės rungtynės sulaukia per 350 mln. futbolo sirgalių dėmesio! Šie skaičiai labai puikiai iliustruoja, kaip futbolo gerbėjai vertina Čempionų lygą ir kokį didžiulį dėmesį jai kaskart skiria.

Kadangi pastarasis futbolo čempionatas yra organizuojamas nuo pat 1955 m. (tuo metu jis buvo vadinamas šiek tiek kitaip – Čempionų taure), jis neabejotinai pasižymi ir pakankamai sena bei turtinga istorija. Šiame čempionate iki šiol daugiausiai pergalių yra iškovojusi „Real Madrid“ komanda. Įdomu, kiek kartų jiems pavyko iškovoti pirmąją vietą Čempionų lygos turnyre? Ši komanda tai padarė net 13 kartų! Be to, ji taip pat yra vienintelė futbolo komanda Čempionų lygoje, kuriai buvo pavykę net penkis kartus iš eilės laimėti pirmąją vietą. Visi šie skaičiai puikiai parodo, kokio didelio pajėgumo yra pastaroji komanda.

Kita vertus, jai įkandin seka ir kitos labai aukštu meistriškumu pasižyminčios futbolo komandos, tokios kaip „AC Milan“, savo sąskaitoje turinti 7 laimėjimus, „Liverpool“ su 6 pergalėmis, „Bayern Munchen“ ir „FC Barcelona“, kiekviena turnyrą laimėjusios po 5 kartus, ir „Ajax“, kuri pergalę finalinėse rungtynėse iškovojo 4 kartus. Taigi, Čempionų lyga ir futbolas, kuris yra matomas šiame turnyre, neabejotinai yra paties aukščiausio lygio.