dantų kanalų gydymas
Sveikata

Dantų kanalų gydymas neturi būti kančia

dantų kanalų gydymasNors dažniausiai būtent mažieji pacientai bijo pirmųjų, o vėliau ir kitų vizitų pas stomatologą, iš tiesų daugelis suaugusių pripažįsta, kad ir jiems dantų specialistas ir vizitas pas jį taip pat sukelia nerimo. Stomatologai atskleidžia, kad ypač daug baimės pacientams kelia dantų kanalų gydymas ir valymas.

Kodėl?

Reikia pripažinti, kad gerokai ankščiau odontologinis gydymas iš tiesų buvo ne pats maloniausias. Neištobulėjusi technologija sukurdavo šiek tiek nepatogių situacijų ir kartais pacientams tekdavo iš tiesų pakentėti. Tačiau tokie laikai jau seniai praeityje ir šiandien teikdamas bet kokias paslaugas stomatologas stengiasi, kad pacientas jaustųsi jaukiai ir patogiai. Šiuolaikinės technologijos ir metodai leidžia pacientams atsipalaiduoti ir nesijaudinti dėl gydymo.

Kaip tai pavyksta?

Pats geriausias būdas išvengti baimių ir atsipalaiduoto odontologo kėdėje, kai vyksta dantų kanalų gydymas – pasikalbėti su stomatologu apie tai, kokie procesai vyks gydymo metu. Labai dažnai daug baimių ir prietarų kyla iš nežinojimo. Todėl geriausia, jei prieš gydymą, odontologas papasakotų, kaip viskas vyks, kokias procedūras atliks. Pravartu aptarti gydymo laiką bei eiliškumą. Taip pacientui bus tikrai lengviau, kai jis žinos, ko tikėtis be kas vyksta.

Be to, šiais laikais jau toli gražu nevyksta jokie dantų kanalų gydymai per skausmą. Pirmiausia, ko galite paprašyti odontologo, atvykę dantų kanalų gydymo procedūrai – tai nuskausminamieji. Kartais kanalų gydymo pradžioje dantų viduje yra vis dar gyvas nervas, kuris pūliuoja ar yra skausmingas. Tokiais atvejais tikrai nereikėtų kęsti skausmo gydymo metu ir galima iš anksto paprašyti nuskausminamųjų.

Tokiu atveju odontologas suleis vaistus, kurie padės atsipalaiduoti ir viso vizito metu nejausite jokio patogumo. Taip ir Jūs geriau jausitės, ir odontologui dirbti bus lengviau. Tai ypač patartina, jei Jūsų skausmo slenkstis gana žemas ir jis sukelia Jums didžiulę baimę.

Kaip pasiruošti?

Jei žinote, kad vizito pas stomatologą metu Jūsų laukia dantų kanalų gydymas, geriausiai vizitui pasiruoškite iš anksto. Nepamirškite tinkamai išsivalyti dantų, o dar prieš tai  pavalgyti. Taip apsidrausite dėl geresnės savijautos. Jei prireiktų nuskausminamųjų, geriausia, jei pacientas yra pavalgęs. Priešingu atveju galite jausti sunkumą ir silpnumą. Taip pat geriau pasidomėkite, ar nesate alergiški kokiems nors vaistams. Yra nedidelė dalis pacientų, kurie yra alergiški kai kurioms sudedamosioms nuskauminamųjų vaistų dalims. Todėl apie tai privalu prieš vizitą pranešti savo stomatologui. Taip tinkamai pasiruošę ir nusiteikę galėsite labiau atsipalaiduoti odontologo kėdėje ir vizitas toli gražu neprimins kančių.