Planuojant kelionę po kalnus arba paprasčiausiai ilgesnį žygį į gamtą, labai svarbu ne tik nusiteikimas ir puiki nuotaika, tačiau ir apsirūpinimas tinkama įranga. Palapinė, kuprinė, miegmaišis – be šių dalykų būtų tikrai sunku keliauti ilgesnį laiką. Nors daugelis žmonių, ketinančių keliauti, gana kruopščiai rūpinasi palapinėmis ir miegmaišiais, kadangi jų pasirinkimo parduotuvėse tikrai daug, tačiau retas kuris susimąsto apie tai, kad labai svarbu išsirinkti sau tinkančią kuprinę. Šiame straipsnyje mes supažindinsime su keletu itin svarbių aspektų, padėsiančių išsirinkti geriausią kuprinę būtent jums. Štai keturi patarimai:
- Norite viskam tinkančios kuprinės? Tuomet nesirinkite kuprinės su gausybe skyrelių ir kišenėlių. Nors iš pirmos pažiūros atrodo, kad būtent tokia kuprinė turėtų sutalpinti daug įvairiausių dalykėlių ir nesukelti jums jokių nepatogumų, visgi, kuo daugiau yra laisvos vietos ne skyreliuose, o vientisame skyriuje, tuo daugiau galite sutalpinti – daiktų forma tuomet nėra apribojama ir jūs galite iš tiesų prisikrauti visokių reikalingų daikčiukų ir daiktelių.
- Medžiaga neturi didelės įtakos kuprinės atsparumui. Skirtingai nei kalbant apie palapines, kuprinės medžiaga nėra tokia svarbi – taip, kuo storesnė medžiaga, tuo pati kuprinė bus tvirtesnė ir atvirkščiai. Tačiau, jeigu nereikia jokių ypatingų sąlygų, tuomet geriausia net nesigilinti į kuprinės medžiagą, kadangi dažniausiai kuprinės plyšta dėl nepatvarių ar susidėvėjusių siūlių, taip pat jeigu kuprinėje yra atskiri medžiagos lopai. Taigi, geriausias patarimas būtų pirkti kuo vientisesnę kuprinę – tikrai neverta pirkti kuprinės su gausybe siūlių, nes tai tik padidins kuprinės suplyšimo riziką.
- Kuprinės gamintojų vardas yra svarbus, jeigu tikitės garantijos. Be abejo, perkant paprastą ir pigią kelioninę kuprinę turguje, vargu ar gausite garantiją. Taigi, jeigu suplyš po dviejų savaičių žygio, tai bus jūsų problema. Tačiau, jeigu atkreipsime dėmesį į specializuotų parduotuvių asortimentą, tai pastebėsime, kad pačių geriausių ir labiausiai gerbiamų laisvalaikio ir sporto prekių gamintojai siūlo bent jau vienerių metų garantiją savo kuprinėms. Kai kuriais atvejais galite gauti ir du metus garantijos. Taigi, jei suplyšo jūsų kuprinės diržai, siūlės baigia išplyšti anksčiau laiko, neskubėkite kuprinės išmesti – nueikite ten, kur pirkote ir pasidomėkite jums galiojančia garantija.
- Lengvesnė kuprinė – tai dar nereiškia, kad patogesnė. Nors daugelis žmonių mano, kad kuo lengvesnė kuprinė, tuo jiems bus patogiau ją nešti kelionės metu, tai yra tik mitas. Iš tiesų, kartais kur kas patogiau nešti šiek tiek sunkesnę kuprinę – taip yra todėl, kad viskas priklauso nuo kuprinės dizaino ir žmogaus. Taip pat reikėtų žinoti, kad yra trys skirtingi susegimo būdai – vienos kuprinės yra reguliuojamos, kitos visiškai nereguliuojamos, dar trečios kuprinės yra su atitraukiamu bagažu. Tačiau, pasakyti tiksliai, kokia patogiausia jums, galite tik jūs patys. Tai reiškia, kad geriausia kuprinę pasimatuoti. Tačiau, paprasčiausiai ateiti į parduotuvę ir pasimatuoti tuščią kuprinę tikrai neužtenka – reikia išbandyti ją su svoriu, labiausiai patariama išbandyti su panašiu svoriu, kokį ketinate nešiotis. Taip pat verta jau parduotuvėje kuprinę pasireguliuoti pagal save.
Tikimės, kad šie keturi patarimai padės jums išsirinkti tinkamiausią kuprinę smagiai vasaros kelionei!