infraraudonųjų spindulių bekontaktis termometras
Sveikata

Infraraudonųjų spindulių termometrų ypatumai

Šiuolaikinės technologijos neaplenkė ir kūno temperatūrą matuojančių prietaisų. Šiuo metu tam atlikti yra plačiai naudojamas ir daugelio labai pamėgtas bekontaktis infraraudonųjų spindulių termometras

Būtent tokio tipo termometrai tapo tikru atradimu daugeliui mažus vaikus auginančių tėvų. Jeigu jums bent kartą teko matuoti temperatūrą kūdikiui ar naujagimiui su paprastu skaitmeniniu termometru, tikriausiai sutiksite, kaip tai gali būti sudėtinga. Todėl bekontaktis infraraudonųjų spindulių pagalba matuojantis termometras – tikras išsigelbėjimas, leidžiantis komfortiškai ir greitai pamatuoti kūno temperatūrą.

Be to, šiandien galime sutikti ne tik buityje naudojamus patogius, pistoleto principo termometrus. Pasaulyje kilus korona viruso pandemijai, daugelis įmonių taip pat ėmėsi papildomų atsargumo ir sveikatos užtikrinimo priemonių. Tokiu būdu įmonėse bei kitose įstaigose atsirado prie sienos montuojami ar su stovu komplektuojami kūno temperatūrą matuojantys prietaisai. Toks bekontaktis infraraudonųjų spindulių termometras yra labai patogus ir visiškai saugus, kuomet reikalinga pamatuoti darbuotojų ar kitų lankytojų temperatūrą.

Šiuo metu rinkoje siūlomi ir nedideli ant stalo pastatomi bekontakčiai termometrai, kurių pagalba temperatūrą pamatuoti galima nuo delno. Tai taip pat infraraudonųjų spindulių pagalba veikiantys termometrai, kurie temperatūrą pamatuoja tiksliai ir greitai. Tereikia prie prietaiso kelių cm atstumu pridėti rankos delną ir vos per sekundę temperatūros rodiklius jau matysite termometro ekrane.

Labai svarbu žinoti, kad infraraudonieji spinduliai, kuriuos skleidžia tokio tipo termometras, yra visiškai saugūs ir nedarantys jokios žalos. Tai naujos kartos prietaisai, kuriuose yra integruotas vadinamasis pasyvus infraraudonųjų spindulių jutiklis, kurio pagalba  kūno temperatūra atvaizduojama skaitine verte. Įprastai kūno temperatūros matuoklis veikia per atstumą, maždaug 5-10 cm nuo kaktos. Veikimo principas ir atstumas priklauso nuo prietaiso ir yra nurodomas gamintojo instrukcijoje. 

Prietaise įmontuotas šviesos spindulys padeda tinkamai nukreipti termometrą, kad temperatūros matavimas būtų visiškai tikslus. Iš esmės, infraraudonųjų spindulių veikimo principas yra aptikti ir sugerti šilumą, kurią skleidžia žmogaus kūnas. Tuo pačiu šią šilumą atvaizduoti skaitine reikšme prietaiso ekrane. Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, tai gali užtrukti nuo vienos iki kelių sekundžių.