Laisvalaikis

Ispanija – kada?

Kelionės į pietinę Ispaniją asocijuojasi su saule, smėlėtais paplūdimiais bei šilta Viduržemio jūra ar Atlanto vandenynu. Taip ir yra, šilta, gera, ir malonu, bet – ne visada. Ispanijoje irgi būna šiokia tokia žiema, būna ir šiokia tokia vasarą, kuomet keliauti, o ne tik taškytis bangose, gali būti ir per karštą. Taigi kaip ir kada ten keliauti, norint optimalių orų bei kitų sąlygų?
Pagrindinis turistinis sezonas Ispanijoje yra gegužės—birželio bei rugsėjo – spalio mėnesiais. Katalonijos sostinė Barselona, kaip pajūrio miestas, noriai lankomas ir per vasaros karščius – taškantis jūroje gana nesunku pakelti ir keturiasdešimties laipsnių karštį. Tuo tarpu kituose Ispanijos miestuose, pavyzdžiui jau gana giliai žemyne esančioje sostinėje Madride sezonas prasideda anksčiau, dar kovą, ir baigiasi vėliau – lapkričio antroje pusėje. Madridas neturi jūrų ir paplūdimių, čia ir vėjai gerokai silpnesni, tad per vasaros karštymetį jame būti išties sunku. Ypač, kai kelionės į Madridą dažnai būna orientuotos į aktyvesnį pažintinį turizmą, lankant įvairiausius lankytinus objektus. Vaikščiojimas siauromis miesto gatvėmis ar plačiomis aikštėmis, sunkiai randant pavėsį svilinant keturiasdešimties laipsnių karščiui – išties ne ytin maloni pramoga.
O žiemą Ispanijoje galima tikėtis tokių orų, kokie Lietuvoje būna balandžio – gegužės mėnesiais. Naktimis gali atvėsti iki vos kelių laipsnių šilumos (kalnuose, žinoma, netgi sninga ir būna rimtų šaltukų),dienomis ne visada sušyla iki dvidešimties laipsnių šilumos. Žiemą vyrauja ir lietingesni orai. Taigi tai išties maudymuisi netinkamas sezonas. Na, įšokti į jūra visad galima, tačiau kažin ar norėsis ilgiau pliuškentis. Žiemą geriau keliauti, jei jūsų tikslas – pažintinis turizmas, architektūros bei kultūros paminklai. Tiek Barselona, tiek ir Madridas tikrai turi ką parodyti ir ką papasakoti šiuo klausimu. Žiemą būna mažesni turi srautai, taigi, gerokai ramiau prie pagrindinių turistinių objektų, daug mažesnės eilės į muziejus, arba jų net nėra visai. Savaime suprantam, žiemą ir pigiau – tiek skrydžiai, tiek ir nakvynė įvairiose Ispanijos miestuose žiemos metu gali kainuoti net dvigubai pigiau nei per patį sezono piką gegužę ar rugsėjį. Taigi, visada galima rinktis, kokiu oro geriausia keliauti norimiems tikslams patenkinti.