Finansai

Ką reikia žinoti apie skolų administravimą?

                Kas yra DMP? DMP yra neoficialus susitarimas tarp jūsų ir jūsų kreditorių dėl jūsų neprioritetinių skolų grąžinimo. Neprioritetinės skolos yra tokie dalykai kaip kredito kortelės, paskolos ir parduotuvių kortelės. Jūs grąžinate skolą viena nustatyta mėnesine įmoka, kuri yra padalinta tarp jūsų kreditorių. Daugumą DMP tvarko DMP teikėjas, kuris už jus tvarko jūsų kreditorius. Tai reiškia, kad jums nereikia patiems susidoroti su savo kreditoriais. DMP nėra teisiškai įpareigojantis, o tai reiškia, kad nesate prisijungę prie minimalaus laikotarpio ir galite jį bet kada atšaukti.

                  Ar DMP jums tinka? DMP gali būti geras pasirinkimas, jei jums tinka šie dalykai: galite sau leisti mokėti mėnesines savo prioritetines skolas (pvz., būsto paskolą, nuomą ir komunalinius mokesčius) ir pragyvenimo išlaidas, bet sunkiai neatsiliekate nuo savo kredito kortelių ir paskolų, norėtumėte, kad kas nors už jus susitvarkytų su jūsų kreditoriais, sumokėję vieną nustatytą mėnesinį įmoką, galėsite suplanuoti biudžetą.

                 Tačiau turite būti tikri, kad suprantate DMP poveikį: skolos grąžinimas gali užtrukti ilgiau, nes kiekvieną mėnesį mokėsite mažiau, jūsų kreditoriai nebūtinai užšaldys jūsų skolų palūkanas ir mokesčius, todėl jūsų skolinga suma gali sumažėti mažiau nei manote, jūsų DMP teikėjas gali imti mokestį, nors yra keletas nemokamų paslaugų teikėjų, kuriais galite naudotis, todėl nereikia mokėti, jei nenorite Jūsų kreditoriai gali atsisakyti bendradarbiauti arba toliau su jumis susisiekti. DMP gali būti rodomas jūsų kredito įraše, todėl ateityje jums bus sunkiau gauti kreditą. Jei nesate tikri, ar tai jums tinka, galbūt norėsite pagalvoti apie kitas skolų sprendimo galimybes.

             Skolų administravimas yra sunkus procesas, kurio pasekoje didžiosios įmonės visada samdosi kompanijas, kurios prižiūrėtų skolininkus, o pati įmonė sutaupo laiką kitiems darbams.  Daugiau informacijos apie skolų administravimo paslaugas galite rasti čia https://www.eskolos.lt/verslui.