padelio raketės
Laisvalaikis

Kaip išsirinkti padelio batelius

Svarbu iš anksto įvertinti savo sportinius poreikius, perkant sportinę aprangą. Tam, kad žaistumėte gerai, turite turėti kokybišką avalynę ir raketes iš oksportas.com. Puikiai derinant įgūdžius, patogią avalynę ir tinkamą žaidimo įrangą, galite pasiekti labai gerų žaidimo rezultatų.

Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, ką svarbu žinoti apie padelio batelius ir kaip tinkamai juos pasirinkti, kad jūsų žaidimas būtų dar efektyvesnis.

Kodėl reikia padelio batelių?

Žmonės, kurie jau kurį laiką žaidžia pavyzdžiui, futbolą, tikrai supranta batų svarbą. Tai galioja ir kitoms sporto šakoms. Yra priežasčių, kodėl profesionalūs žaidėjai aikštėje nešioja kokybišką avalynę, tai sumažina riziką susižeisti ar susitraumuoti. Nes visi sportiniai batai turi apsaugines funkcijas.

Pavyzdžiui, GEL funkcija suteikia žaidėjams patogumą, sumažina nuotrinimų tikimybę, yra spacialūs sutvirtinimai tose vietose, kur yra didžiausia rizika išsisukti ar pasitemti koją. Tai taip pat kokybiški batai pagerina jūsų pėdų sukibimą ir lankstumą.

Išskirtiniai bruožai

Šių sporto šakų bateliai yra be galo panašūs, bet turi ir skirtumų. Teniso ir padelio bateliai turi išskirtinių bruožų. Kadangi abiejų sporto šakų taisyklės ir judesiai tos pačios, į batus atsižvelgiama retai.

Vienas pagrindinių batelių skirtumų yra – batų padas. Spygliai dažnai rekomenduojami žaisti padelį ir laikomi tinkamiausiais. Taip yra todėl, kad tokio tipo padas užtikrina saugų sukibimą ir papildomus sukimosi taškus.

Visų antra, kadangi padelis reikalauja daugiau lankstumo, iš batų tikimasi daugiau amortizacijos. Padelio batai turi unikalų dizainą, todėl puikiai tinka žaisti aikštėje.

Įprasti batai

Įprasti bėgimo bateliai turi mažesnį sukibimą ir amortizaciją, nes jie sukurti taip, kad sugertų judesius tiesiai bėgiojant asfaltuota ar žvyro danga, o ilgai stovint teniso korte gali kilti kelių, klubų ar nugaros problemų.

Kodėl teniso bateliai netinka padeliui?

Teniso bateliai dėl panašių judesių yra arčiausiai padelio, tačiau padelis apima dar greitesnius posūkius ir sukimus, todėl specialūs padelio bateliai turi daugiau sukibimo ir amortizavimo, kad apsaugotų kelius ir apatinę nugaros dalį.

Padelio batai taip pat yra mažiau sutvirtinti aplink pėdą, todėl jie yra lengvesni ir judresni, nes padeliui reikia daug daugiau šokinėti aukštyn – žemyn bei pirmyn ir atgal, o teniso žaidime dažnai dirbate pagal bazinę liniją.

Jei esate sunkesnis, norėsite pasirinkti papildomą amortizaciją, o padelio batai vyrams taip pat skiriasi nuo moteriškų batų. Amortizacija taip pat padeda išlaikyti pusiausvyrą, laikyseną ir teisingą svorio centrą atliekant šiuos dinamiškus judesius.

Sudėtis

Padeliui reikės gana storo putplasčio ar panašaus gelinio vidpadžio. Geliniai padai gali būti šiek tiek plonesni ir suteikti 10% daugiau elastingumo ir 20% daugiau amortizacijos.
Kvėpuojanti medžiaga dažniausiai nėra pati atspariausia ir patvariausia, todėl čia tenka eiti į kompromisą. Viršutinė medžiaga yra lanksti bato dalis ir užtikrina patikimą pėdų prigludimą bei leidžia joms lengvai judėti. O tai yra labai svarbu šiam sportui.

Pabaigai

Nors padelio ir teniso sportas atrodo panašus, bet turi skirtingas taisykles. Todėl sportiniai bateliai yra pritaikyti būtent pagal kiekvieno sporto reikalavimus bei aikštelės sąlygas. Norėdami saugiai, patogiai ir užtikrintai žaisti padelį reikėtų pasirūpinti kokybiška ir pritaikyta avalyne padelio sportui.

Šaltinis: https://oksportas.com