Pavargote nuo kasdienių reikalų, kurie, rodos, ne tik, kad nemažėja, bet kasdien kaupiasi? Aštuonių valandų darbo diena jums svajonė – nebaigtas užduotis kasdien turite užbaigti iki išnaktų sėdėdami prie kompiuterinių programų. Negana to, privalote pasirūpinti ir reikalais namuose – jeigu nenorite, kad atjungtų elektrą, turite nepamiršti laiku susimokėti. Kaip suspėti viską padaryti ir nepasimesti darbų gausoje?
- Užsirašykite, ką turite atlikti. Prioretizuokite savo užduotis ir pasistenkite turėti ne ilgesnį nei penkių darbų sąrašą. Taip kasdien žinosite, ką svarbiausio turite padaryti tą dieną. Matysite, kurie darbai gali palaukti, o ką atlikti derėtų kuo greičiau. Pavyzdžiui, po dviejų mėnesių vyksiančiam mamos jubiliejui dovaną galėsite nupirkti ir vėliau, tačiau gegužės 1-ąją dieną pasibaigiantis pajamu deklaravimas turėtų tapti vienu iš tų darbų, kurį atliksite ilgai neatidėliodami.
- Paprašykite pagalbos. Galbūt jūsų kolegei buhalterine apskaita sekasi daug geriau ir ji gali padėti atlikti tam tikras užduotis greičiau? Savo ruožtu, pasisiūlykite padėti darbuose, kurių ji nemėgsta. Taip sutaupysite ne tik laiko, bet ir būsite tikri, jog viskas bus atlikta kokybiškai.
- Išsimiegokite. Gali būti, kad dabar pasitenkinate vos 4-5 valandomis poilsio, tačiau privalote šį įprotį pakeisti. Miegodami bent septynias valandas išsyk pajusite didesnį energijos antplūdį, kuris leis visus darbus atlikti greičiau ir geriau.
- Sveikai maitinkitės. Pakeiskite įprotį pietauti lėkdami gatve su sumuštiniu rankoje. Geriau pasiimkite su savimi vakare paruoštų salotų ar nuspirkite vaisių. Visa tai aprūpins jus reikiama energija ir vitaminais. Jausdamiesi geriau, geriau ir dirbsite.
- Kartais gali atrodyti, kad darbų tiek, jog neįmanoma su visais susitvarkyti. Tokiu atveju sustokite, ramiai įkvėpkite ir dar kartą permąstykite visas užduotis. Ar esate tikri, kad sąraše visi darbai „mirtino“ svarbumo? Daugeliu atveju mes esame linkę sutirštinti spalvas ir taip be reikalo nerimaujame. Stresas ne tik nepadės parašyti būtino elektroninio laiško ir parengti darbo ataskaitos, bet dar labiau pablogins situaciją. Jausdami įtampą tinkamai nesusikaupsite ir švaistysite laiką, kurį galėtumėte skirti produktyviam darbui. Verčiau išgerkite ramunėlių ar kitų vaistažolių arbatos, nusiraminkite ir viena po kitos atlikite užduotis.
Nors kartais gali atrodyti, kad darbų daugiau nei valandų paroje, galite viską pakeisti. Jūsų laikas priklauso nuo jūsų pačių gebėjimo jį planuoti ir paskirstyti darbams, kuriuos privalote atlikti. Pakeitę kelis įpročius ne tik sumažinsite stresą, bet ir kaskart stebinsite save ir aplinkinius atliekamų darbų kokybe.