baidarių nuoma
Laisvalaikis,  Paslaugos

Kaip pasiruošti plaukimui baidarėmis?

baidarių nuomaTurbūt dažnai girdite, kai artimi žmonės sako, kad planuoja savaitgalį plaukti baidarėmis. Jei anksčiau tokio pobūdžio sportas atrodė ne taip gerai pažįstama sritis, tai šiuo metu tiek daug žmonių ją propaguoja, kad nesunku susirinkti visą reikalingą informaciją siekiant objektyvumo. Baidarių nuoma tapo tokia pat populiari, kaip siekis pasivažinėti dviračiais. Tiesa, plaukimas reikalauja šiek tiek daugiau jėgų. Ir pačiam pasiruošimai reikia skirti kiek daugiau laiko. Tokiu atveju pavyks galiausiai smagiai praleisti laiką ir jokie nemalonūs rezultatais nepaskatins vėliau ignoruoti šią pramogą.

  1. Labai svarbu, kad atidžiai klausytumėte instruktoriaus, kuris aiškina, kaip reikia irkluoti, kad procesas būtų sėkmingas. Didžioji klaida, kurią daro daugelis, kad persiskaito internete įvairiausių patarimų ir tuomet mano, kad puikiai išmano, kaip reikia irkluoti. Tik profesionalas gali patarti teisingai. Pasinaudokite jo patarimais ir jei kas nors neaišku – būtinai dar klausykite.
  2. Pasidomėkite, kokia baidarė jums tinka labiausiai. Baidarių nuoma teikia daug skirtingų pasiūlymų. Jei plaukiate pirmą kartą ir norite vietoje priemonėje būti dviese – jums reikia atitinkamo varianto. Žinoma, šiuo atveju pasirinkti padės instruktorius.
  3. Nesvarbu, jei praneša debesuotą dieną, vis tiek pasitepkite kremu nuo saulės. Net ir pro debesis galima labai stipriai įdegti. Kadangi visą dieną būsite beveik identiškoje pozicijoje – labai dažnai galima skaudžiai ir negražiai įdegti.
  4. Žinoma, vien galvodamas, kad artėja šio pobūdžio pramoga nepradėsite intensyviai sportuoti. Tačiau likus bent savaitei iki plaukimo visai rekomenduotina būtų kiekvieną dieną bent padaryti mankštelę. Atrodo smulkmena, tačiau tai gali palengvinti procesą bei laiką, kuomet jau baigiate plaukimą baidarėmis.
  5. Galiausiai, labai svarbu, kad pasirinktumėte patogius drabužius. Tuo pačiu nepersivalgykite, įsidėkite labai lengvo maisto, jei išplaukiate visai dienai. Rekomenduotina, kad asmuo plaukiantis baidare mokėtų plaukti ir paprastai vandenyje pats. Aišku, plaukiama dažniausiai su gelbėjimosi liemenėmis, tačiau tai kartais kelia papildomą irklavimo sunkumą.

Baidarių nuoma – pasirinkimas siekiantiems aktyvaus sporto. Jei galvojate, kad artėjant savaitgaliui reikia sugalvoti ką nors smagaus – siūlome baidares. Tai laisvalaikis, kuris tikrai nepalieka abejingų.