Mada,  Ne į temą,  Sveikata

Kaip prižiūrėti šviesintus plaukus

sviesinti plaukaiŠviesintų plaukų priežiūra nėra tokia paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nors gražūs, šviesūs plaukai visada labai vertinami, o būti blondine iki šiol yra ypač madinga, plaukų šviesinimo procedūra yra pakankamai traumuojanti, todėl prieš šviesinant plaukus būtinai reikia pasverti visus „už” ir „prieš”. Jei vis dėlto pasiryžote pasikeisti, tiesiog privalote įsidėmėti visus punktus, kurių nuo šiol turėsite laikytis, norėdami, kad Jūsų plaukai atrodytų nepriekaištingai.

Cheminio šviesinimo procedūros metų plauko stiebo paviršiuje esantys keratino žvyneliai yra pakeliami, dėl to natūralus pigmentas išsivalo, o kartu su juo plaukas netenka drėgmės, todėl plaukai tampa sausi ir praranda gyvybingumą. Dažnai po šviesinimo atliekamas plaukų dažymas ar tonavimas, kas dar labiau pažeidžia plauką. Po meistro atlikto darbo salone gali atrodyti kad plaukai atrodo neblogai, todėl kad jis būtinai uždeda plaukų kaukę, balzamą ir naudoja kokybiškas priemones šukuosenos formavimui. Tačiau po pirmojo galvos plovimo namuose Jūs sužinosite kaip iš tiesų atrodo Jūsų plaukai. Kad vėliau nelietumėte ašarų, pasikonsultuokite su savo kirpėju, kaip šviesinimas paveiks būtent Jūsų plaukus. Jis taip pat galės patarti, kaip geriausia prižiūrėti šviesintus plaukus.

Pirmiausia, šviesintus plaukus reikia tinkamai plauti. Jokiu būdu vanduo neturi būti karštas. Patartina naudoti specialų šampūną, skirta šviesiems laukams. Taip pat tiks priemonės silpniems ir stipriai pažeistiems plaukams. Atkreipkite dėmesį į šampūno spalvą, dažnai neskaidrių šampūnų sudėtyje yra silikonų, kurie dar labiau apsunkina pažeistą plauką, mažindami plaukų apimtį. Todėl geriausia rinktis šampūnus, ant kurių pakuotės užrašyta „be SLS”. Naudokite maitinamuosius balzamus, kurie padarys keratino žvynelius prigludusius  ir plaukai nebe taip lūžinės juos šukuojant ir formuojant. Naudokite atkuriančias plaukų kaukes mažiausiai du kartus per savaitę. Jų paskirtis – maitinti plaukus naudingomis medžiagomis ir atkurti pažeistą plaukų struktūrą. Kokybiškų plaukų kaukių sudėtyje turi būti įvairūs, geriausia natūralūs aliejai, pavyzdžiui alyvuogių, avokadų, migdolų, taip pat šilko proteinai.

Šviesintų plaukų priežiūrą taip pat sudaro plaukų tono koregavimas. Šviesinimo metu pigmentas praranda spalvą ir plaukas tampa šviesus, pigmentas savaime spalvą neatgauna. Tačiau kodėl gi ilgainiui plaukai įgauna gelsvą atspalvį? Mus supa daug dulkių, vandenyje daug rūdžių, net plaukų šampūnai sudėtyje turi dažančių agentų. Visos šios dalelytės prasiskverbia į plauką, kuris ilgainiui dėl to tamsėja. Kad to išvengti, patariama naudoti neutralizuojančias priemones su violetiniu atspalviu. Tai gali būti tiek šampūnai, tiek kaukės. Jei dažnai naudojate plaukų džiovintuvą arba žnyples, nepamirškite specialių priemonių, saugančių plauką nuo karščio. Kuo stipriau plaukai buvo šviesinti, tuo labiau pažeidžiami prieš išorės veiksnius jie tapo. Nuo pavasario iki rudens naudokite priemones, kurių sudėtyje yra apsaugos nuo saulės filtrai. Ultravioletiniai spinduliai stipriai pažeidžia šviesintus plaukus, be to saulėje jie greičiau išblunka.