vėdinimo sistemos
Namai

Kam reikalingas vėdinimo sistemos projektavimas?

Patalpų vėdinimas šiandien itin aktualus klausimas, ypatingai kalbant apie sandarius naujos kartos ar renovuotus namus. Tokiems namams šiuo metu galimi bent du efektyvūs vėdinimo sistemos sprendimo būdai – tai centralizuotas vėdinimas arba vėdinimas mini rekuperatoriais.

Tiek vienu, tiek kitu atveju būtina tiksliai apskaičiuoti, koks įrenginys ar įrenginiai (mini rekuperatorių atveju) yra reikalingi. Įrengiant centralizuotą vėdinimo sistemą būtinas jos projektavimas tam, kad būtų tiksliai apskaičiuotas ir teisingai numatytas paduodamo ir pašalinamo oro kiekis, užtikrinti pajėgumai. Tai ir yra pagrindinė priežastis, kam reikalingas projektavimas, ir jis susideda iš kelių pagrindinių etapų:

  1. Suskirstyti patalpas pagal paskirtį ir joms kylantį paduodamo ir pašalinamo oro poreikį.

Kaip žinia, paduodamo ir šalinamo oro kiekis skirtingose patalpose yra nevienodas. Tai priklauso nuo patalpų paskirties, dydžio ir asmenų skaičiaus, kuriems reikalinga tą oro apykaitą užtikrinti.

  • Suplanuoti ortakių sistemą, oro padavimo ir šalinimo taškus.

Oro padavimas esant centralizuotai vėdinimo sistemai vyksta į gyvenamąsias patalpas – svetainę ir miegamuosius. Tuo tarpu oras šalinamas iš WC, vonios ir virtuvės patalpų.

  • Numatyti rekuperatoriaus galingumą ir kitų funkcijų poreikį.

Planuojant vėdinimo sistemą, atsižvelgiama į aukščiau paminėtus kriterijus bei kitas aplinkybes ir apskaičiuojamas įrenginio galingumas, kuris užtikrintų minėtus poreikius. Šiuo atveju rekuperatorių vertėtų rinktis kiek didesnės galios nei minimalus apskaičiuotas poreikis. Reikia atkreipti dėmesį, kad įrenginio efektyvumas priklauso nuo jo tipo bei klimato sąlygų, o gamintojo vertės apskaičiuojamos laboratorinėmis sąlygomis.

  • Numatyti rekuperatoriaus įrengimo vietą.

Labai svarbu numatyti tinkamą rekuperatoriaus vietą, tai paprastai yra pagalbinė patalpa – sandėliukas ar katilinė. Rekomenduojama įrenginį statyti kuo toliau nuo miegamųjų kambarių, kadangi savo darbo metu jie skleidžia tam tikrą garsą.

Būtent šios kelios pagrindinės priežastys patvirtina, kad projektavimas yra labai svarbus ir būtinas. Be to, projektas padeda numatyti gana tikslias vėdinimo sistemos įrengimo išlaidas, užtikrinti teisingą įrengimą.

Tinkamas suprojektavimas užtikrina efektyvų patalpų vėdinimą ir sistemos darbą, o nuo to priklauso gyventojų komfortas.