Laikrodis – neabejotinai vienas iš trokštamų aksesuarų. Vieni brangesni, kiti pigesni, vieni solidesni, kiti sportiškesni… Kas lemia pasirinkimą? Ar solidūs laikrodžiai pasirenkami dėl kokių nors išskirtinių priežasčių?
Kaina
Kalbame apie pirkinį, tad kaipgi nepaminėti kainos… Kad ir kaip kartais nesinori šnekėti apie materialius dalykus, kad ir kaip nesinori sureikšminti pinigų, tai neišvengiama. O žinant, kad solidūs laikrodžiai kartais kainuoja ne itin daug, pašnekėti apie kainą gal ir visai įdomu…
Štai elegantiškas produktas „Hanowa“ kainuoja mažiau nei 100 eurų. Žinoma, būtų naivu tikėtis už tiek pinigų rasti „Rolex‘ą“, bet geriau pagalvojus… Juk ne visada ir reikia to „Rolex‘o“, ar ne? Ir šiaip – solidumas neprivalo reikšti milžiniškos kainos. Kartais palyginti nebrangus daiktas ne tik praktiškas, bet ir labai solidus.
Prisipažinsime – gana sudėtinga nustatyti ribas, kas yra pigu, o kas brangu. Viskas priklauso nuo ištiso dalykų sąrašo. Net ir pagal žmogaus gaunamą atlyginimą šimtu procentų nenuspręsime, koks laikrodis labiausiai tiktų. Nes įvairūs veiksniai koreguoja pelno ir išlaidų dalį. Jei per mėnesį uždirbamas ne lietuviškas, o, pavyzdžiui, norvegiškas atlyginimas, tai dar nėra galimybė ar būtinybė įsigyti laikrodį už 1500. Ir lygiai taip pat taupus žmogus sugeba atseikėti porą šimtų iš 500 siekiančio atlyginimo.
Kai kada situacijos netgi paradoksalios. Paradoksalumas atsispindi ir turint omenyje kainas, ir kitais atvejais. Apie tai – eilute žemiau.
Stiliaus paradoksai
Solidūs laikrodžiai kai kada derinami su sportine apranga. Kas tai? Bandymas pasipuikuoti? O gal paprasčiausiai nuovokos stoka? Ar tiesiog postmodernizmas, kurio pavyzdžių šiandien gausu? Juk vis dažniau prie kostiumo derinami sportiniai bateliai, o ne kokie „oksfordai“ ar „derbiai“. Tad gal ir laikrodžių tema krypsta postmodernizmo link?
Beje, pasitaiko ir atvirkštinių situacijų – ne laikrodis solidesnis už aprangą, o aprangą solidesnė už laikrodį. Prie kostiumo nusprendžiama segėti kokį nors masyvų aksesuarą su, tarkim, geltona silikonine apyranke.
Sunku nesutikti – kai kurie priešingų stilių suderinimo paradoksai atrodo iš tiesų gražiai. Gal konservatyvių nuostatų šalininkams ir ne visai patinka kostiumo, sportbačių ir sportinio laikrodžio kombinacija, bet toks tas XXI amžius…
Gamintojai kuria vis įdomesnius produktus
Atsižvelgdami į postmodernias tendencijas ir patys gamintojai nesnaudžia. Rinkoje galite rasti tokių laikrodžių, kurie turi ir solidumo, ir sportiškumo bruožų (t. y. ir gana elegantiškų, klasikinių, ir veržlių, nuotaikingų, tarsi neįpareigojančių).
Gamintojų asortimentai – kūrybingumas. Kai kurie produktai klasikiniai, solidūs, kiti skirti sportuojantiems žmonėms, treti sukurti sugretinus nevienodus stilius. Bet gamintojai jokiu būdu neskuba kurti tik postmodernistinių „perliukų“. Netgi atvirkščiai – vieną aksesuarą galite įsigyti pobūviams, kitą darbui, trečią atostogoms ir t. t. Ne paslaptis, kad kai kurie asmenis turi nemažai laikrodžių, tai būna ištisos kolekcijos.
Nuotaika
Nors laikrodžio pirkimas dažniausiai būna suplanuotas, bet nuotaika vis tiek gali lemti konkretaus modelio pasirinkimą. Bet kažin ar užsinorėję ko nors klasikinio įsigysite visišką priešingybę. Kita vertus… Kas pirkėją supaisys, ypač jei puikiai suveikia marketingas…
O apibendrinant galima teigti, kad solidūs laikrodžiai parduotuvių lentynose puikiai dera su ne tokiais solidžiais; gamintojai išties stengiasi pateiki kažką įdomaus; laikrodžio pasirinkimas gali priklausyti ir nuo nuotaikos.