Alkoholiniai gerimai
Pasaulis

Keli įdomūs faktai apie alkoholinius gėrimus

Kadangi šiuolaikiniai alkoholiniai gerimai pasižymi didžiule įvairove, greičiausiai jau spėjote atrasti savo mėgstamiausią gėrimą, atitinkantį jūsų skonį ir kitus specifinius reikalavimus. Tačiau nepaisant to, koks alkoholinis gėrimas jums yra mėgstamiausias, visuomet naudinga žinoti keletą įdomių faktų apie skirtingas jų rūšis.

Burbonas

1964 m. JAV Kongresas burboną pripažino kaip „išskirtinai JAV būdingą produktą“. Amerikietiškas viskis gavo savo vardą dėl Burbono apygardos Kentukyje. Tačiau, kad ir kaip bebūtų ironiška, nepaisant to, jog Kentukis tiekia 95 proc. viso pasaulio burbono, jo nei kiek nepagaminama Burbono apygardoje.

Brendis

Pavadinimas brendis kilo iš daniško žodžio „brandewijn“, reiškiančio nudegęs vynas. Šis populiarus alkoholinis gėrimas yra gaminamas distiliuojant vyną. Įdomu tai, kad kai kurie pirmieji termometrai, naudoti 16 a., veikė ne su gyvsidabriu, o būtent su brendžiu.

Džinas

Nepaisant to, kad džinas JAV buvo gaminamas nuo kolonijinių laikų, jis nebuvo labai populiarus iki Sausojo įstatymo. Labai lengvas gamybos procesas ir sąlyginai mažos gamybos sąnaudos šį gėrimą pavertę labai populiariu nelegaliai veikiančiuose baruose.

Romas

Kirpėjai 18 a. tikėjo, kad romas gali išvalyti ir sustiprinti plaukus, todėl klientams būdavo dažnai rekomenduojama romu trenkti galvą (brendis buvo pripažįstamas kaip šiek tiek mažiau efektyvi alternatyva). Tai nuo seno yra labai populiarus gėrimas Anglijoje. Anuomet jūreiviai norėdami nustatyti ar jų įsigytas romas nebuvo pernelyg praskiestas vandeniu, visų pirma įberdavo parako miltelių ir jį uždegdavo. Jei toks mišinys nedegdavo, jie žinojo, kad romas yra praskiestas.

Degtinė

Degtinės pavadinimas yra kilęs iš slaviško žodžio „voda“, reiškiančio „mažasis vanduo“. Pirmoji šalis, kuri degtinę pripažino nacionaliniu gėrimu, buvo Lenkija. Ji taip pat buvo pirmoji, kuri pradėjo ją eksportuoti. Degtinė iki šiol yra pats populiariausias alkoholinis gėrimas. Vien Rusijoje vienam statistiniam gyventojui per metus tenka net 13.9 l degtinės.

Viskis

Viskio pavadinimą būtų galima išversti kaip „gyvybės vanduo“. Tai labai populiarus gėrimas JAV. Dar nuo Džordžo Vašingtono laikų šis gėrimas labai plačiai paplito po visą Ameriką. Net Sausojo įstatymo laikotarpiu viskį buvo leidžiama vartoti, jei jį išrašydavo daktaras ar jis būdavo įsigyjamas vaistinėse.