Finansai

Kiek kainuoja įmonės veiklos analizė?

Įmonės veiklos analizė arba kitaip vadinamas auditas yra atliekamas, kai įmonė jį užsisako buhalterinių paslaugų ar audito įmonėje. Toks įmonės veiklos išanalizavimas yra reikalingas kada norima geriau suprasti kaip įmonė dirba, kokie įmonės pliusai ar minusai, ką reikia keisti. Visi šie atsakymai į klausimus pirmiausia duoda daug naudos pačiai įmonei. Kada yra atliekama analizė specialistai gilinasi į visas įmonės veiklas. Specialistai išanalizuoja kiek ir kokių priemonių reikia imtis, kad įmonės veiklos rezultatai būtų kuo didesni. Taigi, kam reikalinga įmonės analizė? Pirmiausia, tai geras būdas sužinoti įmonės dabartinę būsena. Aišku, įmonės vadovas žino dabartinę situaciją, tačiau kada nepriklausomi specialistai atlieka auditą jie išsiaiškina visus pliusus ir minusus. Tokia informacija yra pateikia raštyiniu pavidalu, tad kiekvienas norintis susipažinti su duomenimis tai gali padaryti ypač paprastai.

 

Kada reikalingas įmonės auditas?

 

Įmonės veiklos auditas yra reikalingas prieš pradedant vystyti naujas veiklas ar siekiant įsidiegti naujas programas. Specialistai išanalizuoja įmonės esamą situaciją ir pateikia ją, kad būtų galima nustatyti pliusus ir minusus. Šiandien ne viena kompanija naudoja CRM ar kitas verslo valdymo programas. Tokios programos padeda efektyviai paskirstyti įmonės turimą kolektyvą. Naudojant panašias programas aiškiai matomi įmonės darbo rezultatai kiekvieno proceso metu. Taigi, prieš pradedant diegti panašias programas yra atliekama įmonės veiklos analizė. Toks procesas leidžia geriau suprasti kokie procesai vyksta įmonėje, kas už ką yra atsakingas ir kaip efektyviai valdyti tuos procesus.

 

Kiek kainuoja įmonės veiklos analizė?

 

Tiksli tokios paslaugos kaina priklauso nuo daugelio aspektų. Pirmiausia reikia įvertinti kam yra atliekamas auditas. Koks jo tikslas? Kada žinomi atsakymai, tuomet galima ir nustatyti kokios veiklos analizės čia reikės. Nuo šių procesų ir priklauso veiklos audito kaina. Dažniausiai toks auditas kainuoja nuo penkių šimtų eurų iki kelių tūkstančių eurų. Aišku, viskas priklauso nuo kompanijos dydžio. Jeigu įmonė didelė, tuomet ir veiklos auditas bus atliekamas ilgesnį laiką ir žinoma brangiau kainuos. Lietuvoje tokios paslaugos yra gan populiarios. Kiekviena įmonė prieš pradedama diegti naujas verslo valdymo programas turėtų užsisakyti įmonės veiklos auditą ir išsiaiškinti kokie procesai vyksta įmonėje ir kaip juos kontroliuoti. Specialistai rekomenduoja netaupyti užsisakant tokias paslaugas. Juk labai svarbu, kad jos būtų atliktos kokybiškai ir duotų apčiuopiamą naudą.