Finansai

Trys faktoriai, lemiantis Jūsų kredito palūkanų normą

kreditai internetuPalūkanos tai yra kredito bendrovių pajamos, kurios gaunamos už pinigų paskolinimą. Taip pat jei žvelgsime iš kitos pozicijos, tai yra mokestis už naudojimąsi kredito bendrovių kapitalu. Palūkanų norma sudaryta iš trijų dalių. Jas ir aptarkime.

Bazinė palūkanų norma

Lietuvos centrinio banko nustatyta mažiausia pinigų skolinimo kaina, kurią yra teikiami kreditai paskolos. Net ir pigus kreditai ar kreditai internetu yra teikiami su nemažesne nei šia, centrinio Lietuvos banko nustatyta norma.

Lietuvos atveju, centrinis bankas yra priklausomas ir atidžiai stebi bei dalyvauja ES centrinio banko priimamuose sprendimuose.

Kuo palūkanų norma mažesnė, tuo daugiau pinigų išleidžiama į apyvartą. Skatinamas – vartojimas. Jeigu kyla infliacijos, pinigų nuvertėjimo grėsmė – palūkanos pradeda augti kaip ant mielių.

Kredito bendrovė

Antras, bet nemažiau svarbus faktorius yra kredito bendrovės nustatyta tvarka. Bankai ir lizingavimo įmonės yra verslas. Todėl dažniausiai šias normas reguliuoja konkurencija. Juk nebus imami kreditai internetu įmonėje už kosmines palūkanas, jei konkurentų siūlomas pirmas kreditas nemokamai. Taip pat palūkanos priklauso nuo kitų individualių aspektų, pavyzdžiui ar imami kreditai be registracijos mokesciai, ar su turto įkeitimu ir pan.

Kintamoji dalis

Nepaisant to, ar teikiamos paskolos internetu bedarbiams, greitieji kreditai internetu, ar vartojamosios paskolos internetu jeigu pasirinksite linijinį paskolos grąžinimo metodą galite sumokėti kitokią palūkanų sumą, negu pasirinkus anuiteto būdą. Daugiau ar mažiau kainuos tokie kreditai internetu priklauso pagal kiekvieną individualų atvejį.

Tarkim, kreditai internetu imami su įsipareigojimu jį grąžinti linijiniu būdu. Vadinasi, kad palūkanų norma bus skaičiuojama nuo likusios skolos dalies ir palaipsniui mažės. Tačiau, tai reiškia, kad didžiausia palūkanų mokama įmoka bus pirmą mėnesį. Paanalizuokime kitą variantą. Tarkim, vartojimo kreditas bus grąžintas anuiteto metodu. Tuomet visos įmokos bus vienodos ir didžiausia jų suma sumokama kredito grąžinimo pradžioje.

Kita vertus, šios taisyklės negalioja arba beveik negalioja greitiesiems kreditams. Įmonėms, kurių teikiamos paskolos internetu visa para tik trumpam laikotarpiui. Tokiu atveju sumokamos didesnės palūkanos, negu jas galima būtų gauti naudojantis vartojimo kredito paslaugomis. Tačiau tai visada greičiau ir paprasčiau nei žingsniuoti iš vienos kredito bendrovės į kitą, lyginant paslaugų sąlygas.