kačių veislės
Ne į temą

Kodėl murkią katės

kačių veislėsKačių murkimas, šio gyvūno malonumo išraiška, neabejotinai yra maloni ir jų šeimininkams. Na, arba tiesiog tiems, kurie tą katę glosto. Beje, nors liūtai ar tikrai ir yra artimi kačių giminaičiai, tačiau jie murkimu nepasižymi. Na, arba niekam dar sėkmingai nepavyko prieiti ir savo glostymu tiek pamaloninti vieną šių gyvenų, kad jis užsinorėtų murkti.

Tad kodėl gi murkia mūsų katės, nepriklausomai nuo veislės, dydžio, kailio spalvos? Atsakymas paprastas – jos tai reiškia malonumą. Tiesą sakant, sudėtingesnio atsakymo nė nežinau, ko gero yra ir kažkokių fiziologinių ar anatominių dalykų, kurie stipriai prie to prisideda. Bet murkiančią katę juk teko girdėti daugeliui. Turbūt visiems.

Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad skirtingos katės murkti pradeda labai skirtingomis aplinkybėmis. Tai paprastai priklauso ne nuo konkrečios kačių veisles ar spalvos, bet nuo jos gyvenimo, santykio su žmonėmis. Vienoms katėms, kad pradėtų garsiai murkti, pakanka vos pasitrinti į šeimininko koją ar gauti dubenėlį maisto. Tuo tarpu kitos savo motoriuką įjungia tik tuomet, kai yra sočios, guli šiltoje vietoje ir yra bent jau keletą minučių maloniai glostomos. Kačių charakteris išties sudėtingas, ir kodėl tokių skirtingų aplinkybių reikia šių gyvūnų murkimui, atsakyti nėra lengva. Tai turbūt panašiai kaip ir žmonėms – skirtingų patirčių, skirtingų gyvenimų žmonėms taip pat reikia labai skirtingų sąlygų, kad jie imtų jaustis laimingi. Vieniems gali padėti tik nauja prabangi jachta, tuo tarpu kitiems pakaks šilto apkabinimo ar arbatos puodelio.

Ar kačių veislės kaip nors susijusios su jų murkimu? Greičiausiai ne. Tiesa, sklando kitas mitas, jog sterilizuotos katės bei kastruoti katinai nemurkia iš viso. Tačiau asmeniškai pavyko įrodyti, ir ne kartą, kad taip toli gražu nėra. Na, bet lengva nebuvo, tokiems katinams reikia sudaryti išties puikias sąlygas, kad jie pasijustu tiek laimingi, jog imtų murkti. Galbūt daug šeimininkų to net ne nebando, todėl taip ir neišgirsta po sterilizacijos murkiančios savo katės. Tuo tarpu veislė vargu ar gali kaip nors tam atsiliepti. Žinoma, jei grįšime prie liūtų ar tigrų, ir jei namuose auginsite liūtuką, tuomet jo pramurkinti, anot mokslininkų, jums nepavyks. Bet visgi, gal tai toks pat mitas kaip ir su kastruotais katinais?