toyota rav4
Auto-moto

Šeimos automobilių parkas

toyota rav4Gyvenimas tikrai gerėja – dar prieš porą dešimtmečių Lietuvoje šeimos, turinčios automobilį, buvo daugiau mažiau retenybė. Dabar įprasta, jog net šeimoje su mažais vaikais yra du automobiliai, jei vaikai sulaukę pilnametystės ir jau studijuoja – neretai kieme rikiuojasi ir visos trys mašinos. Kad tai nėra gerėjančio gyvenimo požymis sunku būtų paneigti. Tačiau iš to kyla ir gana keista problema – o kaip gi išsirinkti, kokius automobilis turėti šeimoje labiausiai apsimoka ir, ypač gyvenantiems daugiabutyje, kur gi juos pastatyti netoli namų.

Automobilio išsirinkimo problemos išsisprendžia, jei į jį žiūrite kur kas plačiau nei kaip į racionalią transporto priemonę. Tokie vairuotojai paprastai turi savo nuomonę, kokio būtent modelio automobilio nori ir jį pirks, negalvodami nei apie kuro sąnaudas, nei apie kitus eksploatacijos kaštus, nei galų gale apie automobilio dydį. Dažna situacija, jog vienas šeimos narių turi turėti automobilį tiesiog važinėjimui į darbą, paprastai vienas, nes išvykoms su visa šeima kieme stovi erdvus, tam skirtas automobilis. Tačiau neretai tokio darbinio automobilio vaidmenį užima nepamatuotai dideli ir nelabai ekonomiški miesto visureigiai, tokie kaip Toyota Rav4 ir panašūs. Tiesa, pastarasis – tikrai ekonomiškas pasirinkimas, tačiau ar tokio automobilio reikia kasdieniam važinėjimui į darbą – atviras klausimas.

Labai populiarus šeimos automobilių parko modelis toks – koks nors talpus ir erdvus minivenas ar bent universalas, kuriame telpa ir slidės, ir snieglentės, ir dviračiai, ir mažas miesto automobilis, skirtas važinėjimui į darbą. Vakarų Europoje pastarojo vaidmenį dažnai užima vis populiarėjantys elektromobiliai. Būtent tokia schema ir atrodo logiškiausia – bent kiek gausesnei šeimai, ypač mėgstančiai įvairias išvykas į gamtą ar keliones, erdvus automobilis yra būtinybė. Kita vertus, kasdieniniam važinėjimui į darbą pilnai pakanka ir mažo automobilio, gale net dviviečio. O tai ir pigiau, ir patogiau, ir kieme bei mieste paprasčiau. Tad prieš perkant važinėjimui į darbą skirtą automobilį derėtų gerai pagalvoti, ar tikrai geriausias pasirinkimas bus Toyota Rav4, galbūt tam puikiai pakaks ir to paties gamintojo Yaris ar Aygo modeliai. Populiarūs šioje kategorijoje ir Smart automobiliai, tačiau konservatyvių lietuvių akyse jie vis dar matomi su šiokia tokia panika.