Saremos salos
Pasaulis

Netolimos kelionės ir jų žavesys

saremos-salosNa ir kas, jog daugeliui atrodo, kad geram poilsiui reikia trenktis į kitą pasaulio kraštą ir tik ten atrasite tikrąją laimę bei atsipalaidavimą. Jei kažkas taip ir sako, tai nereiškiam, jog tai galioja visiems. Yra ir tokių, kurie sugeba puikiai pailsėti Lietuvoje, yra tokių, kuriems pakanka trumpų kelionių automobiliu ar autobusu po artimiausias užsienio valstybes. Žinoma, yra ir tokių, kurie ne tik kad iš Lietuvos, bet ir iš savo miesto ištisus dešimtmečius nekelia kojos. Ir į juos pažiūrėjus nepasakysi, kad jie mažiau laimingi už kasmet Kanaruose ar Seišeliuose atostogaujančius kitus pažįstamus.

Tad galvojant apie savo atostogas ir savo poilsį derėtų pamiršti visus patarimus ir rekomendacijas. Pradžioje reiktų atsisukti į save ir pabandyti išsiaiškinti, o kaip gi būtent jūs pailsite geriausia. Žinoma, vieni be Turkijos ar Ispanijos viešbučių ir paplūdimių nesijaus gerai, tačiau kitiems puikiai pakaks ir trijų dienų kelionės po Estiją, aplankant Saremos salas ir jaukų Talino senamiestį. Tuo tarpi tretiems gal reikia tiesiog erdvės bėgti, minti pedalus ar irkluoti, daug valandų ir vaizdingoje aplinkoje, ir tam puikiai gali tikti tiek ta pati Estija, tiek ir Andų kalnai ar priekalnės Pietų Amerikoje.

Žinoma, kai didžiausi srautai turistų iš Lietuvos renkasi šiltuosius pajūrio kurortus Turkijoje, Bulgarijoje ar Ispanijoje, sunku galvoti, jog ten nieko gero nėra ir net neverta važiuoti. Tuomet tikrai susimąstai, ar atšiaurokos Saremos salos ar eilinis uostamiesčio senamiestis gali prilygti palmėms, šviežiai spaustoms apelsinų sultims bei skaidriam ir šiltam jūros vandeniui. Galbūt dėl to tie srautai į populiariausius kurortus ir laikose, jog kažkas patiki, pernelyg apie save negalvodamas, ir važiuoja, skrenda, perka kelialapius.

Laimei, pastaruoju metu kelionės tiek po pačią Lietuvą, tiek po artimąjį užsienį tikrai populiarėja. Jau visai madinga susodinti visą šeimą į automobilį, pasiimti porą laisvų dienų prie savaitgalio ir važiuoti pasižvalgyti po artimiausių valstybių vertybes bei lankytinus objektus. Tiems, kam nesvetimas atradimų malonumas ir tiems, kam patinka planuoti bei būti savo laiko ir norų šeimininkams, tokios kelionės gali duoti kur kas daugiau nei standartinis kelialapis į nors ir šiltą, bet nuobodų kurortą po kokia nors palme.