Ne į temą

Kokio tipo operacinę sistemą naudoti savo išmaniajame?

iosIšmanieji telefonai tampa vis svarbesniu atributu kiekvieno iš mūsų gyvenime. Dabar išmanusis telefonas gali atstoti kalendorių, GPS imtuvą, žemėlapį, vaizdo kamerą, fotoaparatą, muzikos grotuvą ir net žaidimų konsolę. Nėra jokios abejonės, kad taip sparčiai tobulėjančios technologijos lems tai, kad po penkerių metų dar dešimčia procentų padaugės išmaniųjų telefonų naudotojų. Tačiau, tiems kas jau yra susipažinę su šių dalykų ypatybėmis, turbūt įdomu žinoti, kuo gi baigsis konkurencija tarp iPhone ir Android įrenginių. Be jokios abejonės, mes ateities nuspėti negalime, tačiau galime peržvelgti priežastis, kodėl vieni vartotojai pasirenka iOS operacinę sistemą, o kiti – Android.

Kur turėsite daugiau laisvės?
Jeigu ketinate naudotis daugeliu programų ir mėgstate išbandyti ką nors naujo, tuomet pirmas žvilgsnis kryps į Apple AppStore bei Google Play – tai dvi žaidimus ir programas siūlančios gigantės, parduodančios ir kartais nemokamai duodančios programinę įrangą šiems išmaniems prietaisams.

Atlikome nedidelį tyrimą ir palyginome, kokį kiekį programų siūlo viena bei kita parduotuvė bei kurioje parduotuvėje galima rasti daugiau nemokamos programinės įrangos. Pasirodo, kad šioje srityje Google Play lenkia savo varžovą – ne tik yra gaminama daugiau programų, tačiau kur kas didesnis jų procentas yra dalinamas nemokamai. Tiesa, AppStore siūlo nemažai naudingų dalykėlių dizaineriams, kurie gali pasinaudoti ypatingesnėmis programomis, kurių kol kas nesiūlo Android įrenginiai.

Visgi, ties šiuo aspektu mes turėtume duoti pranašumą Android įrenginiams.

Kuri operacinė sistema veikia greičiau?
Atlikome testą su keliais kompiuteriniais žaidimais, kurie gali veikti tiek ant Android, tiek ant iOS įrenginių. Parinkome iPhone 5 ir Samsung S5, kad galėtume palyginti, kaip skiriasi šių dviejų įrenginių greičiai. Galime pasakyti, kad iPhone įrenginys nei karto nestrigo įtemptai žaidžiant sudėtingesnės grafikos žaidimą dvi valandas. Samsung įrenginys taip pat pasirodė puikiai, tačiau keliose vietose buvo matomas kompiuterių žinovų taip vadinamas „lag‘as“.
Akivaizdu, kad Apple gamintojai pasirūpino, jog jų įranga neturėtų didelių problemų priimti ir vykdyti labai galingas programas, kurios praryja daug operatyvinės atminties. Kai kurie Android įrenginiai stringa, tačiau sunku tiksliai palyginti žinant faktą, jog Android įrenginių rinkoje yra gerokai daugiau. Vadinasi, viskas priklauso nuo konkretaus telefono procesoriaus, RAM atminties ir bendros kokybės. Juk neverta slėpti, kad kai kurie gamintojai gamina labai pigius telefonus, kurie gali ilgai netarnauti, nors ir turės moderniausią Android operacinės sistemos versiją.

Be abejo, reikia įvertinti ir kainą..
Apple iPhone naujausi modeliai kainuoja gerokai daugiau nei naujausi Samsung išmaniųjų modeliai ar bet kurie kiti iš Android‘ų šeimynos. Tačiau, galima pasakyti viena – už šią kainą jūs iš Apple gaunate labai galingą procesorių, vaizdo kamerą ir neblogai suorganizuotą apsaugos sistemą. Pirkdami moderniausią ir brangiausią Android telefoną, jūs taip pat turėsite gerą procesorių ir gerą vaizdo kamerą, tačiau saugumas gali būti ne toks užtikrintas, kadangi tai jau priklauso nuo konkretaus gamintojo. Visgi, jeigu jums patinka siųstis gausybę nemokamų programų, turėtumėte linkti link Android. Aišku, yra ir kitų aspektų, tačiau jie – daugiau ar mažiau skonio reikalas.