Finansai

P2P – kai nusprendžiama dėl paskolos kreiptis į fizinius asmenis

Tarpusavio skolinimo platformos šiandien yra tapusios alternatyva skolinimuisi iš oficialių kreditorių. Ir, žinoma, tokių šiuolaikinių sprendimų populiarumas yra labai didelis. Kaip bebūtų, nesunku nuspėti kodėl. Ne kiekvienas vartotojas turi galimybę ar nori skolintis iš oficialių kreditorių. Kai kuriems žmonėms kur kas efektyviau atrodo kreiptis į kitus fizinius asmenis, kurie gali jiems suteikti paskolas. Be to, skolinimasis iš žmonių šiandien nebėra toks pats, kaip anuomet, kuomet buvo pasirašomi vekseliai. Šiandien tarpusavio skolinimo platformų dėka viskas yra gerokai efektyviau ir saugiau.

Tarpusavio skolinimo platforma, veikdama kaip tarpininkas arba operatorius, administruoja visą paskolos paraiškos pateikimo ir paskolos gavimo procesą. Tai reiškia, kad tokių šiuolaikinių platformų operatoriai yra atsakingi už vartotojų mokumo vertinimą ir už visą paskolos suteikimo proceso administravimą bei ginčų sprendimą. Jei žmogus, kuris gauna paskolą, laiku jos negrąžina, visais iš to kylančiais klausimais rūpinasi tarpusavio skolinimo platforma. Patiems fiziniams asmenims, kurie suteikia paskolas, tokių klausimų spręsti netenka. Visa tai sukuria labai palankias sąlygas tiek vartotojams, kurie nori gauti paskolas, tiek ir investuotojams, kurie paskolas suteikia.

Bet kuriuo atveju, jei jūs nusprendžiate kreiptis į tarpusavio skolinimo platformą, visų pirma turėtumėte atminti, kad bus įvertintas jūsų mokumas. Tai reiškia, kad jei jūs neatitiksite keliamų reikalavimų, jūs negalėsite gauti paskolos. Vartotojų mokumo vertinimas yra labai svarbus veiksnys, kuris tiesiogiai nulemia ar vartotojas galės patekti į paskolų prašančių asmenų sąrašus jo pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje. Vartotojų mokumo vertinimo metu visuomet yra įvertinamos žmogaus gaunamos mėnesinės pajamos, atsižvelgiama į jo turimų finansinių įsipareigojimų dydį, šeimyninę padėtį, asmeninį kredito reitingą ir kredito istoriją, gyvenamąją vietą, darbo pobūdį, darbo stažą ir kt.

Taigi, tik tuomet, jei jūsų finansinė situacija bus gera, galėsite tikėtis gauti paskolą. Tačiau vėlgi, pasirinkus skolintis iš žmonių, pirmiausia turėtumėte pasidomėti šiuolaikinėmis tarpusavio skolinimo platformomis ir dabartiniu jų asortimentu. Tokią informaciją galite rasti tarpusavio skolinimo platformų palyginimo ir rekomendavimo internetiniame portale ŽmonėsŽmonėms.lt.