Namai

Pagrindinės baseino priežiūros taisyklės

Kalbant apie baseinus ir apie jų priežiūrą, ji priklauso nuo daugelio dalykų, nebūtinai nuo naudojamos ar nenaudojamos baseinų chemijos. Baseino priežiūra priklauso nuo to, baseinas yra lauke ar viduje, kokio jis dydžio bei kokio tipo. Reikėtų neužmiršti, kad masažinis baseinas visuomet pareikalaus daugiau priežiūros nei įprastas. O lauko baseino priežiūrai atitinkamai laiko reikės skirti priklausomai dar ir nuo to, kokioje sklypo vietoje jis yra įrengtas.

Baseino priežiūra yra reikalinga ištisus metus ir neapsiriboja tik baseinų chemija ar tik baseino valymu. Šie du faktoriai dalyvauja nuolatos vienas šalia kito ir yra neatsiejami. Tiek vidaus, tiek lauko baseinai turi būti reguliariai valomi, tai reiškia – valomas jo dugnas bei sienos. Tai daryti galima rankiniu būdu, naudojant specialius šepečius, arba pasitelkiant valymo robotus. Tiesa, žiemą to daryti nereikia tik lauko baseinams, kadangi jie prieš žiemą yra specialiai paruošiami ir paliekami žiemoti.

Be baseinų valymo taip pat labai svarbus ir neišvengimas dalykas, norint turėtų sveikatai saugų ir švarų baseino vandenį, – tai chemija baseinams. Yra keletas preparatų, kurie atlieka skirtingas funkcijas ir be kurių neišsiversite. Prieš tai reikia paminėti, kad baseino vanduo turi būti nuolatos tikrinamas specialiais testeriais, kurie matuoja vandens pH bei chloro kiekį vandenyje.

Priklausomai nuo šių rodiklių, kartais jums bus reikalinga priemonė „pH plius“, kartais „pH minus“, taip pat reikės atitinkamai dozuoti chloro tabletes. Labai svarbu, kad chloro kiekis atitiktų ne tik rekomenduojamas normas, kurios šiek tiek skiriasi lauko ir vidaus baseinams. Dar labai svarbu, ar baseine maudosi mažamečiai vaikai, nes iki 7 metų amžiaus liekamojo aktyvaus chloro kiekio koncentracija turi būti kiek mažesnė. Dumblių atsiradimo prevencijai reikalinga naudoti tam skirtus algicidus, o norėdami turėti skaidrų vandenį, turėsite pasitelkti koaguliantus/flokuliantus.

Dėl visų preparatų dozavimo ir saugaus naudojimo kiekvienu atveju geriausia kreiptis į šios srities profesionalus. Atitinkamai jūsų baseino dydžiui, jo tipui ir individualiems poreikiams specialistai patars ir atsakys į visus kylančius klausimus.