Namai

Pažengusios namų apsaugos sistemos

namu apsaugaNamų apsaugos sistema padės jums nesirūpinti dėl savo gyvenamojo būsto saugumo, kuomet būsite toli nuo namų. Tai yra ne tik signalizacija, tačiau visas rinkinys apsaugos priemonių, padėsiančių apsaugoti jūsų būstą nuo neigiamų veiksnių ir ypač nuo įsilaužimo. Pastaruoju metu galima pastebėti, kad vis daugiau šeimų pasitikti apsaugos bendrovėmis ir užsisako namų apsaugos sistemas – statistiškai įrodyta, kad vagys kur kas rečiau bando apiplėšti namus, turinčius apsaugos sistemą. Vadinasi, tai iš tiesų veikia – net jeigu apsaugos sistemos nėra panaudojamos tikrąja to žodžio prasme, vien jau sistemos buvimas jūsų namuose apsaugo nuo daugybės mėginimų įsilaužti.

Galima teigti, kad yra nemažai įmonių, užsiimančių apsaugos sistemomis ir neretai siūlomi patys įvairiausi apsaugos variantai. Atrodo, kad nėra kuo nustebinti. Visgi, neseniai JAV mokslininkai pasauliui pateikė naują namų apsaugos technologiją, kurią ir norėtume jums pristatyti.

Šiuolaikinei namų apsaugos sistemai nereikia jokių laidų – ji yra bevielė. Negana to, ji labai paprasta, kadangi susideda vos iš dviejų pusių. Pirmoji pusė – tai judesių daviklis, kuris dažniausiai yra priklijuojamas prie lango. Kai kuriais atvejais, toks daviklis gali būti klijuojamas ir prie durų kampo. Antroji dalis – tai imtuvas, kuris savo išvaizda labai panašus į „atmintuką“, kitaip tariant, USB raktą. Duomenys, gauti iš šių dviejų prietaisų, yra siunčiami į routerį, kuris labai primena įprastą maršrutizatorių, skirtą internetui.

Jeigu į jūsų namus kažkas įsilaužia, tuomet judesio davikliai nusiunčia pranešimą apie gautą judesį internetu. Įsijungia garsi signalizacija, atvyksta jūsų pasirinkta apsaugos komanda suimti vagį. Įdomu tai, kad tokia technologija gali būti pritaikyta jūsų išmaniajam prietaisui – tereikia atsisiųsti išmaniąją programėlę, skirtą „Android“ arba „iOS“ sistemoms, kad galėtumėte bet kada patikrinti, ar su jūsų namais viskas yra tvarkoje. Jeigu jūsų apsaugos sistemos atkeliauja su išmaniąja programėle, tuomet galėsite būdami toli nuo namų išjungti ir iš naujo įjungti signalizaciją, valdyti visus nustatymus. Per programėlę taip pat galite pranešti policijai apie įvykį.

Apsaugos sistema yra pritvirtinama su daugkartinio naudojimo izoliacija, todėl nereikės nerimauti dėl papildomų mokesčių, jeigu ketinate persikraustyti į kitą vietą. JAV įmonė „Korner“, kuri ir yra šios sistemos pradininkė, siūlo įsigyti jutiklių ir siųstuvo komplektą už maždaug 100 JAV dolerių. Bendrovės atstovai taip pat teigia, kad naujoji sistema yra itin atspari netikro pavojaus atvejams – jų praktiškai nepasitaiko. Visgi, įsigijus tokią sistemą, reikėtų susitarti su patikima apsaugos komanda, kuri jums galėtų padėti tinkamai prižiūrėti namą – juk naudojantis tokia apsaugos sistema, tačiau nebendradarbiaujant su apsaugos komanda, jums patiems tektų siųsti pranešimus į policiją gavus žinutę į savo išmaniąją programėlę, o jeigu to laiku nepadarysite – nuostoliai gali būti dideli. Apsaugos komanda padės jums užtikrinti, kad reikalingi veiksmai būtų atlikti laiku.

Manoma, kad tokia technologija turėtų greitai prigyti ir išpopuliarėti, kadangi ši apsaugos sistema užima mažai vietos, ją lengva perdėti į kitą namą. Negana to, valdymo pultas yra visiškai mobilus, tad įjungti signalizaciją galėsite jau būdami toli nuo namų, jeigu pamiršote tai padaryti prieš išeinant.