Laisvalaikis,  Transportas

Pirmą kartą Londone

londonLondonas – didžiulis miestas ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. jame gyvena apie aštuoni milijonai žmonių, o suskaičiuoti kiek yra nelegalių, neregsitruotų gyventojų bei kiek kasdien į darbą į Londoną atvažiuoja iš priemiesčių – turbūt per sunki užduotis bet kam. Tačiau ne tai svarbiausia. Mum turbūt aktualia, o kaip gi susigaudyti tame Londone, kaip nepasiklysti ir kaip jame judėti. Ypač jei šiame mieste, ar apskritai tokio lygio didmiestyje lankotės pirmą kartą, tai gali išties nelengva užduotis.
Nors Londono transporto sistema laikoma pavyzdžiu visam pasauliui – per anksti džiaugtis neverta. Visgi didžiuliame mieste painiavos išvengti sunku. Šiek tiek situacija palengvina miesto suskirstymas į šešias transporto zonas, pradedant nuo centro ir radiališkai tolstant į užmiestį. Kiekvienoje zonoje skirasi transporto kainos, ne visur važiuoja visos transporto rūšys, tad pradžiai susigaudyti, kurioje zonoje esate ir į kurią norite patekti, išties labai vertinga. Transporto bilietai taip pat būna įvairių rūšių – pradedant vienkartinio bilieto vienai transporto rūšiai (pavyzdžiui, kelionei autobusu arba metro) baigiant bilietu mėnesiui, galiojančiam visose zonose ir visose transporto rūšyse, tiek metro, tiek autobusuose, tiek ir traukiniuose.
Vos atvykus į šį miestą, o geriau ir gerokai iš anksto, įsigykite Londono metro schemą. Visgi metro daugeliu atveju yra pagrindinis susisiekimo būdas šiame mieste, ypač jei jūsų kelionės tikslas ir veiksmas koncentruojasi centrinėje miesto dalyje. Metro schemų gausu visame mieste, vietomis jos dalinamos, vietomis tiesiog sukrautos pavyzdiui prie metro bilietų kasų, kur galite pasiimti ir nagrinėtis savo būsimą maršrutą. Daug metro linijų persidengia, tad dažniausiai yra ne vienas būdas nuvažiuoti iš taško A į tašką B. Ir nieko tokio, jei kartą kitą ir pasiklysit – visada galima išlipti, pavažiuoti atgal ir jau atidžiau bandyti iš naujo. Jei vistiek nesiseka – tiesiog važiuokit į tą stotelę, kurią puikiai pažįstat ir iš kurios žinote kaip pasiekti savo tikslą. Visada dėl geriausio maršruto galima pasiklausti ir aplinkinių.
Kalbant apie bilietų tipus, jei esate draugų Londone svečias arba turistas, kurio tikslas – Big Benas, Tauerio pilis bei kitos lankytinos vietos, geriausia rinktis dienos ar kelių dienų bilietą, galiojantį visose zonose ir visoms tranporto rūšims. Tai iš ties gerokai sumažėja galvos skausmas, kai galite nesirūpindami lipti į bet kurią transporto priemone ir važiuoti kur jums reikia.