Mada

Populiariausia plastinė operacija pasaulyje

nosiesŽinoma, kad nosies korekcijos istorija yra tokia pat sena kaip ir pati plastinė chirurgija. Nors dabar sunku pasakyti, kada buvo atlikta pirmoji plastinė operacija dėl grožio, pirmieji šaltiniai, kuriuose ji minima, buvo atrasti Indijoje. Pirmosios nosies korekcijos procedūros turėjo labai svarbią paskirtį dėl ypatingų tradicijų, vyravusių kai kuriuose Indijos regionuose: kastos koomas žyniai turėjo ypatingų sugebėjimų atkurti sužalotų žmonių veidus, kurie dėl sudarkytos išvaizdos amžiams taptų atstumtaisiais. Jie taip pat atkurdavo vagims, kuriems už nusikaltimus buvo nupjautos nosys, šią svarbią veido dalį, naudodami veido odą. Liko rašytiniai Tibeto vienuolių šaltiniai, kuriose aprašomos nosies korekcijos, naudojant kaktos odą. Manoma, kad į Indiją žinios apie plastines operacijas atkeliavo būtent iš Tibeto. XVI amžiuje savo darbais pagarsėjo daktaras Tagliacozzi. Jis papildė ir aprašė tuo metu egzistavusias nosies korekcijos naudojant peties odą procedūras.

Mūsų dienomis nosies korekcija yra tokia pat būtina kaip ir anksčiau. Teigiama, kad rinoplastika šiuo metu yra viena populiariausių operacijų – labai daug žmonių, tiek moterų tiek vyrų yra nepatenkinti savo nosies formą. O įvardinti garsų aktorių ar atlikėją, nepakoregavusį savo nosį yra praktiškai neįmanoma. Priežastys, kurios skatina žmones ieškoti specialistų pagalbos būna labai įvairios, ir tai ne visada bandymai gražinti jau ir tai patrauklią išvaizdą. Tai gali būti įvairios buitinės traumos dėl kurių nosis patiria sunkius pažeidimus: nudegimai, įvairūs susirgimai, dėl kurių nosies audiniai nunyksta. Pasitaiko nemažai atvejų, kai įvairaus laipsnio nosies deformacijos yra įgimtos. Nepaisant to, kad rinoplastika yra populiari procedūra, ji yra labai sudėtinga. Pirmiausia plastinis chirurgas turi būti patyręs ir turėti pakankamai geras otolaringologijos žinias. Antra, nosies formos pakeitimai dažnai tampa problemų su kvėpavimu priežastimi, dažnai tai gali apsunkinti pagrindines nosies funkcijas.

Svarbu, kad chirurgas gerai žinotų veido proporcijas. Rinoplastika – tai pakankamai kūrybiška sritis, todėl daug svarbių sprendimų jis priima operacijos metu. Bet taip pat milžinišką svarbą turi ir pooperacinis laikotarpis. Po operacijos pacientui ant nosies uždedamas tvarstis, fiksuojantis naują nosies formą ir mažinantis patinimą. Jis nuimamas po dešimties dienų, mėlynės gali išlikti iki dviejų savaičių, o patinimas – iki trijų, tačiau naują nosies formą galima įvertinti praėjus nemažiau kaip pusei metų. Kartais prireikia ir pakartotinos rinoplastikos. Kaip jau minėta, tokią operaciją atlikti gali tik labai patyrę chirurgai, todėl negalima tikėtis, kad plastinės nosies operacijos kaina bus maža. Juk klinikos nuolat investuoja pinigus į naują įrangą, kokybiškas medžiagas, samdo puikius specialistus, o plastiniai chirurgai nuolat kelia savo kvalifikaciją ir gilina žinias įvairiuose seminaruose ir mokymuose. Iš viso to ir susidaro plastinės nosies operacijos kaina.