Namai

Sausas ir šlapias kačių ėdalas – kuo jie skiriasi?

Šerti katę naminiu maistu, kurį duodame tiesiai nuo savo pietų ar vakarienės stalo, nėra geriausias pasirinkimas. Viskas yra dėl to, kad mūsų maisto likučiuose gali būti ingredientų, kurie, nors ir yra naudingi mums, retkarčiais yra itin pavojingi mūsų numylėtiems keturkojams. Todėl geriausias sprendimas yra rinktis specialiai kačių šeimos atstovams skirtą maistą – sausą ir šlapią. Tokiu būdu aprūpinsite savo augintinius reikiamu kiekiu būtinų maistinių medžiagų, vitaminų bei, žinoma, mineralų.

Ar savo katę galima maitinti tik sausu maistu? O kas atsitiktų, jei ši gautų tik šlapią maistą? Pabandysime atsakyti trumpai.

Sausas kačių maistas – savybės ir svarbiausi privalumai

Viena iš maisto rūšių, kurias, be jokios abejonės, galite duoti savo katei, yra sausas maistas katėms. Toks maistas dažniausiai yra sutinkamas įvairių dydžių bei formų traškių granulių pavidalu. Tipiškos tokio maisto savybės:

     žemas drėgmės lygis,

     didelis maistingumas,

     ilgas tinkamumo vartoti laikas (net praplėšus pakuotę),

     patogu laikyti namuose,

     platus tokio maisto pasirinkimas (gamintojai, rūšys, skoniai),

     šis maistas yra keturis kartus kaloringesnis nei šlapias,

     šie keturkojai draugai tikrai mėgsta tokius traškius skanėstus,

     dėl savo konsistencijos sausas maistas efektyviai pašalina apnašas ir akmenis nuo kačių dantų.

Tik reikėtų pabrėžti, kad katė visada turi turėti prieigą prie šviežio, švaraus ir gėlo vandens, tai itin svarbu, jei ji ėda daug sauso maisto.

Šlapias kačių maistas – kodėl verta jį duoti? Šlapias maistas kačių yra itin mėgstamas pirmiausia dėl savo konsistencijos. Tokie smulkūs mėsos gabalėliai, daržovės ir kiti priedai, įmirkę padaže, bei paštetai – skaniai dvelkiantis skanėstas, kurį katės gali valgyti be problemų. Neabejotinas šlapio maisto pranašumas yra ir tai, kad jo sudėtyje yra daug vandens. Mūsų mylimi keturkojai garsėja tuo, kad nėra linkę vartoti itin daug skysčių, tad toks maistas padeda jiems tinkamai drėkinti organizmą, o tai teigiamai veikia bendrą jų sveikatos būklę. Parduotuvėse galima įsigyti skirtingų skonių šlapio maisto (mažesniuose pakeliuose ar didesnėse skardinėse). Dėl to kiekvienas katės savininkas gali lengvai atrasti tai, ką jūsų augintis ims dievinti.