Ne į temą

Iš kokių akmenų dažniausiai yra gaminami antkapiai?

akmenys paminklamsAntkapių gaminimui naudojamų akmenų pasirinkimas yra išties labai didelis, ko pasekoje susidūrus su antkapių gamyba pačiam išsirinkti akmenį, kurį norėsite naudoti, yra pakankamai nelengva. Visgi, atsižvelgus į populiarumo šiuo aspektu tendencijas, išsirinkti akmenų tipą antkapių gamybai tampa kur kas lengviau, kadangi šioje srityje būtent keletas jų tipų išsiskiria ypač dideliu populiarumu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Akmuo „Aurora“
Akmuo „Aurora“ ypač didelio pasisekimo globaliai neturi, bet jei kalbėsime apie tiek Lietuvą, tiek ir visą rytų Europą, šis akmuo antkapių gamyboje yra išties išskirtinai paplitęs. Pirmiausia, taip yra dėl išskirtinio „Auroros“ akmens tvirtumo, kuris garantuoja iš šio akmens pagamintų paminklų ilgaamžiškumą. Taip pat, akmuo „Aurora“ žavi žmones ir puikia išvaizda, kuri leidžia išgauti puikią antkapio išorę be didesnio įvairių papildomų akcentų kiekio. Privalu pridėti ir tai, jog „Auroros“ akmuo yra ir ganėtinai nesunkiai apdirbamas, kas labai puikiai matosi finansiniu aspektu, kadangi tai sumažina visą lėšų, reikalingų antkapio gamybai kiekį. Visa tai puikiai atspindi šio akmens išskirtinumą visais aspektais, kas leidžia nesunkiai suprasti jo populiarumą visoje rytų Europoje bei faktą, jog šis akmuo antkapių gamyboje ganėtinai sparčiu tempu populiarėja ir įvairiose kitose pasaulio dalyse.

Granitas
Granitas – dar vienas akmuo, kuris antkapių gamyboje išsiskiria ypač dideliu populiarumu, tik šį kartą jau nebe tik rytų Europoje, bet ir visame pasaulyje. Taip, granitas nėra taip lengvai apdirbamas kaip minėtas „Auroros“ akmuo, o ir bendra šio akmens pirkimo kaina yra didesnė už daugelio alternatyvų, kas lemia tai, jog granito naudojimas antkapių gamyboje tikrai nėra pigus pasirinkimas. Visgi, faktas, jog į šį akmenį vis vien verta investuoti, ką lemia jo privalumai. Pirmiausia, granitas išsiskiria išties unikalia išvaizda, kuri suteikia galimybes tiesiog stulbinamos išvaizdos antkapius. Taip pat, šis akmuo išsiskiria ir labai dideliu tvirtumu, kas tiek prisideda prie šio akmens apdirbimo galimybių, tiek ir sudaro puikias sąlygas ilgaamžiško paminklo, kuris savo išskirtinę išvaizdą išlaikys bent dešimtmetį, pagaminimui.

Diabaz
Diabaz – iš Švedijos kilęs akmenų tipas, kuris nors ilgą laiką ir nebuvo ypač konkurencingu šios rinkos dalyviu, tačiau pastaruoju metu pradėjo ganėtinai sparčiu tempu didinti savo paklausą, kurią iš esmės sudaro Skandinavojos bei rytų Europos regiono gyventojai. Taip, Diabaz akmuo yra ganėtinai standartinės tamsios išvaizdos, tad estetinio išskirtinumo ieškantiems žmonėms tai nėra priimtinas variantas, kas ir lemia šio akmens pakankamai nedidelę paklausą vakarinėje Europos dalyje bei Šiaurės Amerikoje. Visgi, žmonėms, kuriems svarbiausia ne išskirtinės antkapių spalvos ar dizainas, o jų ilgaamžiškumas – Diabaz tampa išties puikiu pasirinkimu, kadangi tai yra akmuo, kuris ne tik yra ganėtinai nesunkiai apdirbamas, bet ir išsiskiria pakankamai dideliu tvirtumu, leidžiančiu iš šio akmens pagamintiems paminklams išsilaikyti išties ilgą laiką. Galiausiai – Diabaz akmens naudojimas antkapių gamybai yra netgi labai draugiškas finansiniu aspektu, kadangi šis akmuo tikrai nėra toks brangus ir tokie antkapiai kainuos kone pigiausiai, kaip daugelis kitų jo alternatyvų, kas lemia tai, jog tai yra finansiškai prieinamas pasirinkimas net ir minimalias pajamas gaunantiems žmonėms.