Čerpės
Namai

Ką reikia žinoti prieš dengiant stogą

Ne visi žmonės renkasi gyvenimą mieste. Štai kitiems daug maloniau yra gyventi arčiau gamtos. Tai yra, tokiose vietose, kur ramiau, už sienos nėra kaimynų, o ir oras švaresnis. Tiesa, dažnai dėl to tenka paaukoti kitus dalykus. Vienas jų – tai tolimas važinėjimas į darbą, jei dirbate mieste. Be to, namo priežiūra skiriasi nuo buto ir tenka investuoti, norint turėti tikrai gerą, šiltą ir patogų namą.

        Kalbant apie namo šilumines savybes, žmonės dažniausiai renkaČerpėssi, kuo šiltinti sienas. Tačiau nereikėtų pamiršti ir to, kad šilumas kyla į viršų ir galiausiai pasiekia lubas. Taigi, jei lubos arba stogas nėra gerai termiškai izoliuotas, šiltos sienos ne ką tepadės. Stogą greičiausiai pasirinksite šiltinti tokiomis pat medžiagomis kaip ir sienas. Tačiau kokią stogo dangą pasirinkti ir kur ją pirkti?

        Stogo danga gali būti labai skirtinga. Vieni renkasi čerpes, kiti šiferį ar skardą. Visos šios stogo dangos turi savų pliusų ir minusų. Nepaisant fizinių savybių, skiriasi ir jų kainą. Taigi, kaip pasirūpinti, kad stogas nekainuotų kalno pinigų? Yra keli patarimai, kuriais vertėtų vadovautis.

Kaip perkamos čerpės stogui

        Visų pirma, jums reikia žinoti, kokį stogo plotą reikia uždengti. Be to, reikalingas ir stogo pasvirimo kampas, nes skirtingai pasvirusiam stogui reikia skirtingų stogo dangų. Jei apsispręsite pirkti čerpes, ieškokite jų kuo arčiau savo namų. Koks to pliusas? Pigesnis atvežimas. Štai jei jūsų namas yra šalia Vilniaus ar pačiame Vilniuje, ieškokite, kas prekiauja čerpėmis šiame mieste. Žinoma, stogo čerpės nėra kažkokia ypatinga stogo danga, tad šis patarimas galioja tiek šiferiui, tiek ir kitoms dangoms.      

        Jei norite stogą dengti kuo pigiau, ieškokite, kas teikia geriausius stogo dangų pasiūlymus. Geriausia būtų išsiųsti užklausas į kelias firmas. Galite jų paprašyti nurodyti, kiek kainuos čerpės jūsų dengiamam stogo plotui, kiek kainuos transportavimas, galų gale kiek kainuos patys statybos darbai. Be abejo, susiraskite internete ir atsiliepimų apie jus dominančias firmas. Jei randate ne itin gerų atsiliepimų, tokių firmų geriau vengti. Dar vienas dalykas, kurį reikia prisiminti, yra tas, kad jums svarbi ne tik kaina. Pasidomėkite perkamų čerpių ar kitos stogo dangos kokybe ir tik tuomet jau žiūrėkite į kainą. Tokia investicija tikrai atsipirks ilgesniame laikotarpyje.