Svetainės baldai
Namai

Savitam interjerui sukurti – daugiau nei svetainės baldai

Svetainės baldaiNors interjero dizaineriai paprastai būna baigę su tuo susijusius mokslus, tačiau tikrai neegzistuoja tokia knyga, kurioje būtų aprašytos paslaptys, kaip sukurti tobulą svetainės interjerą. Interjero dizainas yra kūrybingumu paremta sritis, leidžianti svajoti, atrasti ir klausyti savo intuicijos. Taigi, norint įsirengti tobulą svetainės kambarį, tikrai nėra būtina samdyti brangų dizainerį – susiplanuoti interjerą galima ir patiems. Tereikia laikytis keleto taisyklių, kurios padės išvengti dažniausiai daromų interjero dizaino klaidų.

Šias taisykles galima pritaikyti ir kitiems kambariams, ne tik svetainei, tad dizaino taisyklės yra universalios.

  1. Sienų spalvą rinkitės paskutinę. Visiems įprasta pirmiausiai, netgi anksčiau už baldus, išrinkti sienų spalvą, o tai yra viena didžiausių klaidų. Mat derinti visus svetainės baldus prie sienų spalvos yra mažų mažiausia katastrofa. Juk sienų spalva turi tiesiog padėti atsiskleisti visiems interjero komponentams ir būtent ji turėtų būti derinama prie baldų ir kilimų, o ne atvirkščiai.
  2. Palikite erdvės baldams. Siekiant sukurti išskirtinai jaukią svetainę, derėtų vengti ją perpildyti baldais. Grakštūs baldai ir didelės erdvės leis lengvai manevruoti aplink kambarį, o tai itin gera žinia nenorintiems interjerui išleisti didelių pinigų. Daugiau – ne visada geriau, tad yra labiau verta pirkti vieną brangesnį, bet geros kokybės baldą, nei tris prastos kokybės vienetus.
  3. Visus paveikslus kabinkite tinkamame lygyje. Visose paveikslų galerijose eksponatai kabo maždaug 1,50 metro nuo žemės, mat būtent tokiame aukštyje yra vidutinio žmogaus akys. Šios taisyklės derėtų laikytis ir namuose. Nepriklausomai nuo lubų aukščio paveikslus derėtų kabinti akių lygyje, t.y. pagal žmogų, o ne pagal patalpą.
  4. Baldų išstatymas ant kilimo. Yra trys skirtingi būdai, kaip galima išdėlioti baldus ant kilimo. Pirmasis – visi baldai ant kilimo. Tokiu atveju kilimas turi būti pakankamai didelis ir nesibaigti sulig baldais – derėtų palikti mažiausiai 20 centimetrų pločio kraštus visose pusėse. Antrasis – visi baldai aplink kilimą. Tai puikus variantas nedidelėms patalpoms. Tačiau kilimą derėtų rinktis atsargiai jis turėtų liesti baldų priekines kojeles, kitaip gali pasirodyti tiesiog per mažas. Trečiasis – priekinės sėdimųjų baldų kojos ant kilimo. Toks baldų išdėstymas sudaro erdvės atvirumo pojūtį.
  5. Venkite klišinių tematikų. Norint, kad svetainė būtų jauki, derėtų vengti visiems pabodusių temų, kaip, pavyzdžiui, jūrų motyvai. Juk nebūtina ant sienos pakabinti laivo paveikslą, kad būtų sukuriama marinistinė atosfera – žymiai geriau tokiu atveju sužaisti su sienų ir baldų spalvų tonais ar tam tikrais vos pastebimais motyvais.
  6. Būtina atrasti dėmesio taškus. Juk nesinori, kad vos tik įėjus į svetainę, imtų skaudėti akis. Todėl būtina išskirti tuos taškus, į kuriuos norima atkreipti dėmesį, akcentuoti. Tų taškų neturėtų būti daug, o jei jie yra keli, jie turėtų būti vienoje vietoje, o ne išsibarstę po svetainę. Svetainės baldai – puiki galimybė išsiskirti ir sudominti svečius.
  7. Naudokite kelis apšvietimo lygius. Norint sukurti jaukumą svetainėje derėtų sukurti kompleksinius apšvietimo sprendimus. Itin žavu, kuomet atskiras apšvietimas įmontuojamas svetainės sekcijose. Tai – maži akcentai, sustiprinantys jaukumą.
  8. Būkite drąsūs ir ryškūs! Kiekvieni namai pasako daug apie savo šeimininkus. Todėl derėtų nebijoti imtis drąsių spendimų ir daryti kažką, kas neaprašyta interjero dizaino žurnaluose. Tebūnie tai unikalios iš tolimų kraštų parvežtos interjero detalės ar tiesiog itin inovatyvių formų ar spalvų svetainės baldai – savo namuose viskas leidžiama!

Kaip žinia, svetainės baldai yra svarbūs, tačiau toli gražu ne patys svarbiausi, kalbant apie svetainės interjero dizainą. Galima pasirinkti begalę kitų smulkių detalių, kurios suteiks savitą stilių, o baldai jį tiesiog papildys.