Sveikata

Kada naudinga nešioti kontaktinius lęšius?

Jeigu esate moksleivis, studentas ar tiesiog dirbantis asmuo gali būti, kad vis daugiau laiko praleidžiate prie kompiuterio ekrano arba žvelgdami į išmaniojo telefono ekraną. Viena iš pagrindinių visuomenės ligų kaip virusas plinta trumparegystė. Skaičiuojama, kad per kelis dešimtmečius išaugs itin didelis žmonių skaičius, kuriems prireiks papildomų optometrijos priemonių regai koreaguoti. Tokiu atveju tik didės gyventojų skaičius, kurie ms bus išrašomi akiniai ir kontaktiniai lęšiai.

Lesiai internetuNors viena iš pagrindinių ir visuomenei puikiai žinomų regos koreagavimo priemonių yra akiniai, tačiau itin sparčiai plinta ir kontaktiniai lęšiai. Kontaktiniai lesiai gali būti itin naudingi asmenims, kurių regai reikalingos papildomos priemonės, tačiau jie didelę savo gyvenimo dalį praleidžia aktyvioje veikloje. Tokiais atvejais, kaip sportininkai, kuriems reikia daug ir intensyviai judėti – kontaktiniai lęšiai yra puiki priemonė, kuri padeda išlaikyti komfortą. Tokioje pačioje situacijoje akiniai nėra patogūs, kadangi jie gali nukristi, pasistumti, aprasoti, dužti, skilti, akinių stiklai gali išsitepti ir suteikti žymiai daugiau nepatogumo.

Kelionėse pravartu prireikus vietoj įprastų akinių pasirinkti kontaktinius lęšius, kadangi jie taip pat suteikia daugiau patogumo. Įsivaizduokite, kad jeigu nešiojate įprastus akinius, vykstant į kelionę, kurioje bus daug šviesos ir tiesioginių saulės akinių, jums prireiks dar papildomų akinių. Pirmiausia tai bus papildomos išlaidos, kadangi reikės ne tik apsauginių akinių stiklų nuo saulės, bet tuo pačiu ir su būtent jums reikalingomis dioptrijomis. Tokie akiniai žinoma gali būti ilgaamžiai, tačiau kasmet keičiasi akinių mados tendencijos ir kasmet pasikeisti akinių rėmelius kainuotų visai solidžias pinigų sumas. Tuo tarpu kontaktiniai lęšiai yra santykinai pigesni, juos nešiodami galėsite devėti ir pigesnius akinius nuo saulės arba savo mėgstamus, tačiau jų nebeprireiks tobulinti keičiant originalių akinių stiklų jums reikiamais.

Taigi, norėdami patogumo visada galite išbandyti kontaktinius lęšius. Tokių lęšių galima įsigyti tiek specializuotose optikos parduotuvėse tiek užsisakyti internetu. Neretai kontaktiniai lęšiai yra patogesnis būdas tokiems asmenims, kurie nemažai laiko praleidžia aktyviai judėdami, keliaudami, dirbdami. Belieka tik išbandyti ir galbūt patikus atsisakysite įprastų akinių.