Laisvalaikis

Kaip apsisaugoti nuo lietaus?

lietusAtėjus rudeniui labai svarbiu akcentu tampa skėtis. Jų įvairovė yra labai didelė: tai gali būti ilgi ir sulankstomi, vyriški, moteriški ir vaikiški, mechaniniai ir pusiau automatiniai ar automatiniai, reklaminiai, vestuviniai t. t. Kaip iš tokios gausos išsirinkti sau tinkamą skėtį?  Visų pirma nevertėtų pirkti pirmo pasitaikiusio pigiausio skėčio. O jei nenorite išleisti daug pinigų, geriausia palaukti nuolaidų. Atėjęs išpardavimas tikrai pasiūlys nebrangiai įsigyti gerą daiktą.

Įsigyjant skėtį, kaip ir kiekvieną kitą daiktą, reikia atsižvelgti į daug aspektų, kad naujas daiktas atitiktų visus poreikius. Visų pirma, skėtis turi jums patikti. Pirkite tik jums gražų daiktą – juk juo pats ir naudositės. Skėčio spalva taip pat yra labai svarbi. Pasirodo, ji atsispindi mūsų veide. Dėl šios priežasties, jei jūsų veidas yra linkęs raudonuoti, tuomet jokiu būdu nereikėtų rinktis raudono, vyšninio ar rožinio skėčio. Jei jūsų veidas blyškus, nepatartina pirkti žalios, violetinės ar žydros spalvos skėčio, kadangi po tokiu būsite dar labiau išbalęs.

Jei jūs gana judrus žmogus, tuomet rinkitės kompaktišką skėtį. Jis užims nedaug vietos, lengvai susilankstys ir tilps į bet kokią rankinę. Rekomenduojama pirkti tik geros kokybės daiktą, kadangi taip neteks mokėti du kartus. Kita vertus pirkti labai brangų, vardinį skėtį irgi neverta. Juk jis lygiai taip pat kaip ir pirštinės ar šalikas – labai lengvai pasimeta.

Nuėję į parduotuvę nebijokite daugybę kartų skėtį išskleisti ir suskleisti, toks testas jums padės įvertinti daikto būklę. Šis procesas turi vykti labai lengvai, mechanizmas nestrigti. Pirkdami skėtį, turite būti tikri, kad jis neperšlampamas. Parduotuvėje gana ilgai  palaikykite jį rankose, t. y., pasimatuokite, kadangi labai svarbu, kad jis jums nebūtų per sunkus, kad jį nešant nepavargtų rankos. Žinoma, vertėtų žinoti, kad sunkesni skėčiai yra gerokai patvaresni, jų konstrukcija būna geresnė.

Patikimo, gerai nuo lietaus apsaugančio skėčio karkasas turėtų būti pagamintas iš tvirto plieno. Geriausia medžiaga yra poliamidas ir poliesteris. Toks skėtis jums tarnaus 5–7 metus, o gal ir dar ilgiau. Iš šilko arba atlaso pagaminti skėčiai, nors ir labai gražūs, tačiau tarnauja ne ilgiau kaip dvejus metus. Jie skirti pasipuošti, o ne apsisaugoti nuo lietaus ar sniego. Medžiagos kokybę įvertinti visai nesunku: pro išskleistą skėtį pažiūrėkite į įjungtą elektros lemputę. Jos matytis neturėtų, tačiau pro audinį turi sklisti šviesa. Ant geros medžiagos skėčio neužsilaiko lietaus lašai. Jie tiesiog nurieda. Be to, tokie skėčiai greičiau ir išdžiūva. Jei norite įsigyti iš tiesų gerą skėtį, tuomet rinkitės tokį, kurio medžiagos sudėtyje yra teflono. Jis atsparus vandeniui, greičiau džiūva. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kaip tvirtai yra įsitempusi ir pritvirtinta medžiaga. Labai gerai, jei ji yra ne tik prisiūta, tačiau sujungimo vietos dar ir sutvirtintos specialiais plastmasiniais dangteliais.

Skėtį rekomenduojama derinti prie batų, palto ir rankinės arba  tiesiog, galite rinktis ryškų raštuotą skėtį, kuris pagyvins tamsius rudeninius drabužius bei apsiniaukusias dienas ir tikrai praskaidrins nuotaiką tiek jums, tiek ir aplinkiniams.