Šiais laikais išmanieji telefonai pigiau kainuoja, negu bilietas į kitą miestą Lietuvoje. Taigi, turėti gerą, patogų ir netgi kartais išmanų telefoną gali daug kas. Keista, kad išmanieji telefonai, pigiau ar brangiau perkami, vis dar taip vadinasi, išmanieji telefonais. Juk juose šiuo metu tiek daug įvairių kitokių funkcijų, kad kartais net nežinia, ar čia telefonas, ar interneto naršyklė. Tačiau sociologai neretai prabyla, kad kaip tik pigus nauji išmanieji telefonai gali paskatinti netgi priklausomybę, dėmesio blaškymą, trukdžius mąstymui produktyviam. Ką daryti, kad išvengtume žalingo poveikio, kad telefonas tarnautų mums, o ne mes jam?
Naudokite internetą, kada jo reikia
Daug kam išmanieji telefonai pigiau reikalingi vien tam, kad kartu su savimi visada būtų galima turėti nešiojamą internetą. Tačiau kaip tik internetas neretai mums ir sukelia didelę priklausomybę. Važiuojame viešuoju transportu trisdešimt minučių, nėra ką veikti – pasitikrinsime socialinio tinklo paskyrą. Tačiau, pagalvokite, ar tikrai nebeįmanoma išeiti iš paralelinės erdvės? Galbūt verta nubrėžti sau ribas, kada reikia tikrinti paštą ir socialinių tinklų paskyras, o kada to nedaryti? Ir kam iš tiesų reikalingas internetas telefone? Informacijai apie tvarkaraščius, adresus ir pan.? Ar betiksliam laiko užmušinėjimui. Naudokite internetą telefone, tačiau nekelkite sau migrenos nuo besaikio sėdėjimo „tinkle“.
Optimizuokite turimus numerius
Kartais žmonėms reikalingi išmanieji telefonai pigiau internetu su keliomis SIM kortelėmis. Dažniausiai taip būna dėl to, kad vienas numeris yra asmeninis, kitas darbo. O dar dažniau – vienas nuolatinis, o kitas likęs iš kažkokių senų laikų. Pagalvokite, ar jums tikrai reikia, kad net į du numerius kasdien skambinėtų prekybos agentai? Gal užtenka vieno? Juk, net, jeigu to nenorite, jums nuolat skambina nepageidaujami numeriai, tad galite sumažinti tokių skambučių tikimybę optimizuodami turimą kortelių skaičių.
Skambinkite, o ne rašykite
Išmanieji telefonai lieciamu ekranu pigiau yra patogūs kai kuriais atvejais, tačiau, paklauskite savęs, ar tikrai taip patogu su jais rašyti tekstines žinutes? Ir apskritai, kodėl jūs jų tiek daug rašote? Ar darote tai iš paauglystės laikų įpročių? Galbūt jums reikėtų taupyti laiką ir, esant poreikiui, tiesiog paskambinti, užuot rašius žinutes.
Išjunkite garsą, jei planuojate miegoti
Net ir pigiausi išmanieji telefonai Lietuvoje gali labai garsiai skambėti tada, kai norite miegoti. Be to, visi jie skamba žadintuvo melodiją, net jeigu išjungtas garsas. Kiek kartų teko keiktis aštuntą ar devintą ryto, kai norėdami saldžiai pamiegoti turite atsiliepti į skambučius? O tie skambučiai dažniausiai – kažkokie nereikšmingi. Patikėkite, vieninteliai reikšmingi skambučiai, dėl kurių verta keltis, gali būti nebent pranešimas, kad dega jūsų namas, tačiau tokiu atveju jus prižadins ir gaisrininkų sirenos. Taigi, vertinkite savo miegą, ir prieš naktį išsijunkite garsą.
Neskubėkite atsiliepti
Mes per dažnai jaučiamės įpareigoti mobiliojo telefono. Daug kas net į tualetą nešasi jį kartu, o kaip nemaloniai pasijustų pašnekovas, sužinojęs, kad dabar paskambino kaip tik tupykloje esančiam kolegai. Kalbėti turime galėti visada – kai esame koncerte, susitikime su kitu žmogumi, pietuose, darbe. Iš tiesų, net ir išmanieji telefonai su lieciamu ekranu pigiau turi būti tik jums paklūstantys įrankiai. Ne jūs turite jiems paklusti. Taigi, galvokite apie savo gyvenimą paprastai: visus praleistus skambučius jūs matysite ir, kai galėsite kalbėtis, paskambinsite. Nėra prasmės kaskart pertraukti tą veiksmą, kurį atliekate (ypač, jeigu jis reikalauja susikaupimo), jeigu kažkas skambina pasiūlyti apsidrausti naujuoju draudimu ar tiesiog šiaip apie save papasakoti.