Dauguma ugdymo įstaigų ir verslo įmonių naudoja prezentacines lentas, kurios yra labai efektyvi pagalbinė priemonė, kurioje galima ne tik užrašyti reikalingą informaciją, bet ir prisegti su magnetu nuotraukas, atspausdintą informaciją ar kitas vaizdines priemones. Darant pristatymą ar prezentaciją reiktų pasiruošti universalios informacijos, tam, kad jūsų pristatymas būtų suprantamas įvairaus mokymosi stilių ir informacijos suvokimo žmonėms.
Rekomenduojama piešti su mokymosi medžiagą susijusius paveikslėlius, schemas; pabraukite svarbiausius dalykus, naudojant skirtingas spalvas; demonstruokite mokomuosius filmus; svarbiausią informaciją užrašykite ir priklijuokite gerai matomose vietose. Tuomet jūsų pristatymas bus nenuobodus jūs labiau atsipalaiduosite ir žaismingai pateiksite svarbiausią informaciją iki galo išlaikydami auditorijos dėmesį. Labai svarbu ruošiant pristatymą atsižvelgti ir pritaikyti prie skirtingų mokymosi stilių, nes tai didina motyvaciją, dėmesio koncentraciją, informacijos įsiminimą ir svarbiausia – mokymosi džiaugsmą.
Reikia turėti omenyje tai, kad žmogus retai turi tik vieną mokymosi ir informacijos įsiminimo būdą, dažniausiai jų yra keletas, tačiau vienas iš jų gali būti labiau išreikštas ir dominuojantis. Suaugę žmonės dažniausiai gerai įvaldo visus, nes labiau gali juos išlavinti ir prisitaikyti prie aplinkos diktuojamų sąlygų,. Iš prigimties turime savo būdą, kaip lengviausiai ko nors išmoksime, todėl labai svarbu yra savęs nekankinti ir mokytis naujų dalykų su malonumu.
Remiantis įvairiais tyrimais, susijusiais su išsaugoma ir atgaminama informacija, mes įsimename 10% to, ką išgirstame; 15% to, ką pamatome; 20% to, ką matome ir girdime kartu; 40% to, dėl ko diskutuojame; 80% to, ką patiriame tiesiogiai per praktinę patirtį; 90% to, ko mes mokome kitus. Svarbiausia neapsistoti ties vienu metodu, geriau naudoti keletą jų, juos kaitaliojant, nes pristatymas bus patrauklesnis ir patenkins didesnę mokymosi poreikių įvairovę.