Ne į temą

Kaip pasirinkti kokybišką spausdintuvą?

spausdintuvasŠiuolaikinėje elektroninių prietaisų ir buitinės technikos rinkoje pasiūla yra dažnai didesnė už paklausą – tiek mobilūs telefonai, tiek televizoriai, tiek įvairūs virtuvinės technikos įrenginiai greitai atsiranda ir greitai atpinga, kadangi po kurio laiko atsiranda visiškai nauji modeliai, kurie kainuoja tiek pat, kiek senesni modeliai. Tą patį galima pasakyti apie spausdintuvus – tai labai reikalingas įrenginys tiek namuose, tiek biure. Visgi, kaip išsirinkti, kai pasiūlymų tiek daug? Kokio spausdintuvo reikia būtent jums? Pamėginkime atsakyti į tą klausimą.

Kiekybė ar kokybė?

Į šį klausimą galite atsakyti tik jūs, kadangi kalbant apie spausdintuvus, yra du tipai – rašaliniai ir lazeriniai spausdintuvai. Ne, mes nesakome, kad lazeriniai printeriai yra kažkuo blogesni už rašalinius, tačiau jų pagrindinė funkcija yra atlikti daug darbo iš karto, atspausdinti daug puslapių, dokumentų per trumpą laiką. Daugelis lazerinių spausdintuvų yra nespalvoti, kadangi jie labiau skirti ofisiniams dokumentams, nei nuotraukoms ar kokioms nors skrajutėms. Taigi, jeigu jūs nuolat spausdinate tik tekstą, dokumentus ir jums nereikia spausdinti nuotraukų, rekomenduojame rinktis lazerinį spausdintuvą, kuris padės jums sutaupyti laiką ir pinigus. Tokie spausdintuvai dažniausiai yra labai greiti, o lazerinio spausdintuvo kasetės pigiau kainuoja, nei rašalinio ir baigiasi ne taip greitai.

Rašaliniai spausdintuvai jums padės tuo atveju, jeigu dažnai reikia spausdinti spalvotas nuotraukas, logotipus, galbūt skrajutes ar vizitines korteles. Tokiu atveju, jūs neturėsite geresnio pasirinkimo už kokybišką rašalinį spausdintuvą. Kai kuriais atvejais, kasetės baigiasi gana brangiai, tačiau yra ir kitoks variantas – spausdintuvo kasetės pigiau kainuos tuo atveju, jeigu patys jas papildysite specialiu švirkštu.

Taip pat yra ir trečiasis brolis – daugiafunkcinis spausdinimo įrenginys. Turbūt esate matę tokį įrenginį – tai gerokai didesnis aparatas nei įprastas rašalinis arba lazerinis spausdintuvas. Visgi, toks aparatas yra reikalingas erdviam biurui, kur reikia ne tik spausdinti, bet ir skenuoti dokumentus. Skeneris šiais laikais nėra populiarus įrenginys, todėl gamintojai nusprendė jį įmontuoti į vieną įrenginį, kartu su spausdintuvu. Daugiafunkcinis įrenginys įprastai kainuoja šiek tiek brangiau nei spausdintuvas, tačiau užima gerokai daugiau vietos, todėl jeigu jūsų namų kambarys nėra didelis, o skenuoti nieko jums nereikia, greičiausiai pasirinksite lazerinį arba rašalinį spausdintuvą.

Kur įsigyti pigiau?

Jeigu jau apsisprendėte, kokio norėtumėte spausdintuvo, belieka jį įsigyti. Spausdintuvą galite nusipirkti daugelyje prekybos centrų bei elektronikos prekių parduotuvėse, tačiau mūsų manymu, pigiausiai galima nusipirkti jį iš internetinių parduotuvių, o neretai gausite ir nemokamą atvežimą į namus. Internetinėse parduotuvėse taip pat yra surašytos konkrečios kiekvieno modelio specifikacijos, todėl tikrai nepirksite katės maiše. Visgi, norėdami rasti geriausią kainos ir kokybės balansą, nepirkite nežinomų firmų spausdintuvų, nes tokiems ir garantija dažniausiai yra išrašoma trumpesniam laikotarpiui.