Skrydžiai į Berlyną
Pasaulis

Kokie istoriniai įvykiai suformavo Berlyno kultūrą

Skrydžiai į Berlyną

Berlynas yra lyg savotiška Europos sostinė. Tiesa, Europos Sąjungos ar JTO būstinės yra kituose svarbiuose miestuose, tačiau būtent Berlynas lėmė, kad šiandien Europą turime tokią, kokia ji yra. Juk dar prieš daugiau nei 20 metų šį miestą ir simboliškai  visą Europą buvo perrėžusi Berlyno siena. Jei turite lėktuvo bilietus į Berlyną, pravartu sužinoti apie šio miesto svarbiausius istorinius įvykius.

Berlyno sienos griuvimas – kaip jau sakyta, visai Europai ir pasauliui reikšmės turėjęs įvykis. Pačią Vokietiją tai paveikė tik tiesiog neįtikėtinai: iškart atgijo šalies kultūra, naktinis gyvenimas, menininkų veikla. Pradėjo nevaržomai kurtis naujos vietos linksmybėms su muzika.

Tacheless užėmimas – šis pastatas anksčiau buvo žydų universalinė parduotuvė, po to nacių kalėjimu, o 1990 šį apgriuvusį pastatą apgulė menininkai, kurie čia nevaržomai rinkosi pardavinėti savo meną, bendrauti prie alaus bokalo. Deja, po 20 metų ramybės, pastato savininkas pareiškė norą, kad menininkai išsikraustytų arba sumokėtų 1 mln. eurų už pastatą. Dabar Tacheless likimas nežinomas.

Antras pasaulinis karas – tai be jokios abejonės turėjo milžiniškos įtakos tolimesniam Berlyno gyvenimui. Miestas ne tik buvo subombarduotas, bet ir jo gyventojai visiškai nusivylę ir sugniuždyti po nacių režimo. Tačiau šiandien miestas klesti, nes po karo sugebėjo greitai ir moderniai atstatyti, kas buvo prarasta.

Vokietijos studentų judėjimas – 60-taisiais Vakarų Berlynas buvo tikras maištininkų ir laisvų mąstytojų katilas. Visos Vokietijos studentai buvo nusivylę savo valdžia ir švietimo situacija. Prieš griežtą universitetų tvarką nusistatę liberalūs vokiečiai perrašė universitetų istoriją.

Tai tik keli iš daug Vokietiją sukrėtusių įvykių, prie jų taip pat priskiriama: J. F. Kenedžio kalba Berlyno gyventojams, Meilės paradas, Kario dešrelių išradimas, Vokietijos vienybės diena. Taigi, turėdami pigius lėktuvo bilietus į Berlyną, jūs tikrai turėsite ką pamatyti. Skrydis į Vokietiją padės susipažinti su visa šalies kultūra bei išpildys svajonę pamatyti dar neregėtą architektūrą.