Praėjus žieminių padangų keitimo vajui, retas kuris pagalvoja, kad atšilus orams vėl teks automobiliui „apauti vasarinius batukus“. Šaunu, jei jūsų senosios vasarinės padangos dar gali tarnauti kelis sezonus, tačiau jei jų protektorius yra lygus it stiklas, vertėtų pagalvoti apie naujų vasarinių padangų įsigijimą. Žinoma, tai papildomos išlaidos, tačiau saugumas yra aukščiau visko. Taigi, kaip ekonomiškai įsigyti kokybiškas vasarines padangas?
Elektroninės parduotuvės – sparčiai populiarėjantis apsipirkinėjimo būdas, kuris neaplenkė ir automobilių sferos. Padangos internetu – galimybė pigiau įsigyti puikiai žinomų gamintojų, kokybiškas padangas. Tiesa, gali kilti klausimas, kodėl jos pigesnės. Viskas labai paprasta: elektroninės parduotuvės glaudžiai bendradarbiauja su automobilių padangų gamintojais ir jų siūlomas prekes perka išties dideliais kiekiais, todėl gauna padangas už mažmeninę kainą. Be to, elektroninių parduotuvių išlaikymas kainuoja gerokai pigiau nei įprastos parduotuvės. Tad, nevertėtų baimintis, kad padangos internetu yra prastesnės kokybės ar ne tokios patikimos.
Vasarinių padangų ypatumai
Visų pirma, vasarinės padangos turi pasižymėti geru sukibimu su keliu, todėl klysta tie, kurie galvoja, kad vasarinių padangų protektoriaus gylys nėra labai svarbus. Netiesa, esant blogoms vairavimo sąlygoms, pavyzdžiui, stipriai lyjant, protektoriaus gylys gali apsaugoti nuo nelaimingų auto įvykių. Jei padangos internetu jums atrodo pats geriausias būdas įsigyti naujus automobilio „batukus“, atkreipkite dėmesį į jų protektorių. Specialistai rekomenduoja 3 mm vasarinių padangų protektoriaus gylį, tiesa, tai nereiškia, kad jis negali būti mažesnis. Visgi, jei jūsų padangų protektoriaus gylis mažesnis nei 1.6 mm, vertėtų pagalvoti apie naujas ir kokybiškas padangas.
Visų antra, nepamirškite, kad padangos ir degalų sunaudojimo resursai yra glaudžiai tarpusavyje susiję. Tad, visada atkreipkite dėmesį į vasarinių padangų efektyvumo koeficientą, paprasčiau tariant, kuo didesnis koeficientas, tuo automobilio padangos yra ekonomiškesnės. Be to, rinkitės tik tokias padangas, kurios yra rekomenduojamos jūsų automobiliui.
Ir galiausiai nepamirškite atsarginės padangos. Jei atsarginė padanga yra senesnė nei 10 metų, ją rekomenduojama pakeisti net ir tada, jei protektoriaus gylis atitinka reikalavimus. Taip yra dėl to, kad laikui bėgant guma tiesiog ima skilinėti, trūkinėti ir tokia padanga nėra saugi eksploatavimui.