Laisvalaikis,  Pasaulis

Tai ko nežinojai apie Didžiosios Britanijos karalienę

Jei jūsų kelionės tikslas Londonas, Didžiosios Britanijos sostinė, ir visi pigių skrydžių pasiūlymai jau išanalizuoti, laikas pasidomėti šalimi, į kurią keliausime.

Pigūs skrydžiai ir jų paieška ne vienintelis dalykas, kurio reikia norint maloniai praleisti laiką. Šį kartą mūsų akiratyje ne tik Londonas, bet visos Didžiosios Britanijos pasididžiavimas – karalienė ir įdomūs faktai apie ją.

Rugsėjo 9 d. karalienė Elžbieta II tapo ilgiausia šalies istorijoje valdžiusia monarche. Ji pralenkė iki tol viešpatavusią Viktoriją, kurios vardu pavadinta ištisa epocha XIX a pabaigoje.

Elžbieta II mėgsta filmus ir netgi nusifilmavo vienoje serijoje apie Džeimsą Bondą.

Karalienei, jei ji susiruošia kur nors skristi, (be abejo, ji nesinaudoja pigių skrydžių bendrovėmis, kaip kartais mėgsta elgtis mūsų prezidentė Dalia Grybauskaitė) nereikia paso. Ji jo tiesiog neturi, nes, kaip teigia monarchės tinklalapis, visiems piliečiams asmens dokumentas išduodamas karalienės vardu. Todėl išdavinėti jį pačiai sau nėra prasmės.

Tačiau ši privilegija liečia tik Elžbietą II. Visi kiti, įskaitant princus Filipą ir Čarlzą, asmens dokumentus jau turi.

II pasaulinio karo metais karalienė tarnavo armijoje. Šiandien ji vienintelė valdovė, kuri valdė vykstant šiam karui.

Kaip ir priklauso kariai, ji moka šaudyti.

Kitas keistas jos profesinis pasiekimas – valdovė, bent jau teoriškai, moka remontuoti sunkvežimius. To ji mokėsi II pasaulinio karo metais, kai buvo rengiama tapti šaltkalve.

Karalienė turi du gimtadienius. Pirmas, faktinis, tai balandžio 21 d. Ši sukaktis paprastai minima šeimoje. Piliečiai apie tai išgirsta tik per tradicinę artilerijos salvę.

Oficialus gimtadienis švenčiamas pirmą arba antrą birželio šeštadienį. Tikslią datą paskelbia pati Elžbieta II.

Karalienę erzina vyriški ūsai ir barzdos bei ledo kubelių teliūskavimas stiklinėje. Dėl to specialiai jai ledas šaldomas rutuliukais.

Elžbieta II siuntė elektroninius laiškus dar tada, kai internetas nebuvo išrastas. Ji buvo pirmasis pasaulio monarchas, kuris taip pasielgė. Tai įvyko 1976 m. vienoje iš karinių bazių.

Karalienės garberobe virš penkių tūkstančių kepurių. Visos jos nešiotos bent kartą.

Straipsnis parengtas pagal Pigusskrydis.lt informaciją