Namai,  Technologijos

Apie šiuolaikinių buities prietaisų remonto tendencijas

Gyvename tokiame amžiuje, kai prekybos centruose galima įsigyti bet ko. Šiandien vos iš vieno atlyginimo galima nusipirkti net kelis nebrangius buities prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvą, skalbimo mašiną ir mikrobangų krosnelę. Tuo tarpu anksčiau vien šaldytuvas kainuodavo 500-600 rublių ir jam reikėdavo taupyti ne vieną mėnesį. Laikai keičiasi, keičiasi ir vartotojų įpročiai. Todėl sugedus skalbimo mašinai ar šaldytuvui, žmonės suskumba prietaisus ne taisyti, o pirkti naujus. Ar elgiamasi teisingai?

Kaip teigia ekspertai, nors visko galima nusipirkti, didesnės vertės prietaisus remontuoti verta. Pavyzdžiui, šaldytuvų taisymas gali kainuoti vos nuo 15-20 eurų, jei gedimas nedidelis. Remontuoti šaldytuvą verta tuo atveju, jei remonto kaina neviršija 100 eurų sumos. Jei sugedo variklis ir remonto suma didesnė negu trečdalis ar pusė prietaiso vertės, tada, tikėtina, remontuoti prietaiso neverta, nes tiesiog apsimokės įsigyti naują. Paprastai apie 80 proc. gedimų likviduojami tą pačią dieną, ir tik 20 proc. remonto darbų meistrai negali atlikti iš karto, nes jiems pristinga detalių ar specialios įrangos, kuri atvežama vėliau.

Ekspertai atskleidžia ir prietaisų, kurių, tikėtina, neverta remontuoti, pavadinimus. Remonto nevertos senos mikrobangų krosnelės, nes jų kaina paprastai nebūna didesnė negu 30 eurų, o remontas gali kainuoti labai panašiai. Už panašią kainą galima įsigyti ir mažiau žinomos firmos naują mikrobangų krosnelę. Retai kada remontuojami elektriniai virduliai, ypač „Philips“ ir „Braun“ gamintojų, nes jų kaitinimo elementai yra nekeičiami – įlieti į virdulio vidų ir išmontuoti sugedusio kaitinimo elemento praktiškai neįmanoma.

Taip pat nelabai verta taisyti lygintuvų, kurių spiralės yra neremontuojamos arba remontas atsieitų neadekvačiai brangiai. Tas pats pasakytina ir apie sumuštinių keptuves, skrudintuvus, plaukų džiovintuvus ir kitą panašią smulkią techniką. Ne paslaptis, kad šiuolaikinė buitinė technika nėra tokia „atspari“ bei dešimtmetį ar daugiau kaip anksčiau gamintieji prietaisai netarnauja. Kaip pastebima, dažniausia šiandien užsakomas skalbimo mašinų arba šaldytuvų remontas p, kai meistrai atvyksta į namus, tuo tarpu į remonto dirbtuves atvežami sugedę televizoriai ir kompiuteriai.