Vaikai

Drabužiai kūdikiui – tarp mados ir patogumo

Suaugusi mergina gali pakentėti valandą su spaudžiančiais aukštakulniais vardan grožio. Tuo tarpu kūdikis tokios geležinės kantrybės neturi ir mada visai nesidomi. Nors mados tendencijos egzistuoja ir kūdikių drabužėlių rinkoje, visgi mamos raginamos pirmiausia galvoti apie kūdikio sveikatą, patogumą ir remtis kitų mamų, močiučių ir tetų sukaupta patirtimi. Patogu turi būti ir kūdikiui, ir mamai, tad sukaupta patirtimi kaip pasirinkti drabužius, pasidalinsime šiame straipsnyje.

Kasdien kelis kartus tenka keisti sauskelnes. Tad jei rūbeliai bus tokie, kuriuos visus turi nuvilkti, jog pakeisti sauskelnes – bus daug vargo. Geriausia „body“ tipo drabužėliai, smėlinukai, kurie susisega apačioje – taip tereikia tik prasegti, pakeisti sauskelnes ir vėl užsegti. Smulkmena, tačiau sutaupo daug laiko ir jėgų.

Daugeliui mažylių labai sudėtingas išbandymas būna kuomet riekia vilktis drabužius per galvą. Tos kelios akimirkos, kai viskas spaudžia veiduką ir nesimato mamytės, gali tapti verksmo priežastimi. Be to, tai sudėtingesnis aprengimo būdas. Todėl jei yra galimybė, geriausia rinktis priekyje susegamus drabužėlius, tinka ir siaustinukai.

Kadangi vaikutis dažniausiai guli ant nugaros, svarbu, jog gulėtų patogiai ir niekas nespaustų nugaros ar šonų. Todėl užtrauktukai, sagos, įvairūs kitokie susegimai neturėtų būti ant nugaros. Taip pat reiktų vengti ir drabužėlių, kurie susiklostuoja, susiglamžo ir iš jų susidaro spaudžiantys odą gumulėliai.

Raišteliai yra dar vienas dalykas, kurių reiktų atsisakyti rengiant pačius mažiausius. Mažyčiai piršteliai gali susipainioti raišteliuose, užsiveržti ir pamėlinuoti. Tad jei yra raišteliai, jie neturi būti pasiekiami kūdikiui.

Dar vienas svarbus drabužių aspektas – medžiaga. Kūdikio odelė labai jautri, tad svarbu, jog ją liestų švelni medžiaga. Geriausia natūralaus pluošto medžiagos, pavyzdžiui, medvilnė, bambukas. O skalbiant drabužėlius reikėtų naudoti ekologiškas, specialiai jautriai odai skirtiems skalbikliams, kurie nesukels alerginių reakcijų ir išlaikys drabužį minkštą ir malonų kūnui. Patikrinti ar drabužis nėra šiurkštus kūdikiui galima tiesiog prilietus jį prie skruosto.