Laisvalaikis

Savęs pažinimas – įdomus ir nesibaigiantis nuotykis

Kiekvieno sąmoningo žmogaus gyvenime ateina toks etapas, kai norisi save geriau pažinti ir pažvelgti į savo esybės gelmes. Tai padaryti padeda įvairios praktikos ir technikos, pradedant psichologiniais testais, psichoterapiniais pokalbiais, baigiant meno terapija, sąmoningo kvėpavimo pratimais, meditacija bei savo dvasinio kelio atradimu.

Šiais laikais galime pasirinkti pačius įvairiausius būdus ir mokytojus, kurie veda įvairius mokymus pagal įvairiausias filosofijas. Galite išbandyti skirtingas praktikas ir pajusti kas jums labiausiai tinka, į ką rezonuoja ir atsiliepė jūsų vidinis „aš“, kas suteikia jūsų širdžiai ramybės ir pilnatvės jausmo.

Savęs pažinimas gali trukti ir visą jūsų gyvenimą. Jis gali būti įtakojamas aplinkinių žmonių nuomonės, kurios dėka jūs turite susiformavę savęs vaizdą. Taip pat įvairūs įvykiai jūsų gyvenime ir išgyvenimai suformavo jūsų charakterį, stipriąsias ir silpnąsias jo puses, kurios padeda jums atlikti pasirinktus socialinius vaidmenis. Nors ir atrodo, kad jau nemažai dalykų apie save žinote, vis dėl to jūsų pasąmonėje slypi neatrasta esybės dalis. Tai atskleisti galite tik didindami savo vidines sąmoningumo galias ir siekdami vidinės transformacijos bei išsilaisvinimo nuo vidinių blokų, baimių bei išankstinių nuostatų, trukdančių dar giliau save pažinti ir atrasti tai, ko dar nebuvote patyrę.

Tam reikia pažvelgti į savo vidų ir sąmoningai kelti klausimus apie tai, kada jūs jaučiatės patys laimingiausi; kaip jūs galėtumėte save realizuoti; kokias savo savybes norėtumėte stiprinti, o kokių atsisakyti; ką norėtumėte pakeisti savo gyvenime; kokia veikla padeda atsiskleisti jūsų kūrybiniam potencialui; kaip norėtumėte atrodyti kitų akyse; kas galėtų būti man pavyzdžiu; kaip galėčiau prasmingiau praleisti šią savo gyvenimo dieną; kaip galiu padėti pats sau. Būtent sąmoningų klausimų uždavimas ir atsakymų paieška, veda į produktyvesnį savęs pažinimo kelią ir įprasmina jūsų gyvenimą.